Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wspaniały gest solidarności i wsparcia. Bytowski Drutex przekaże milion złotych Szpitalom Pomorskim

Wspaniały gest solidarności i wsparcia. Bytowski Drutex przekaże milion złotych Szpitalom Pomorskim

Fot. Aleksander Olszak

Pieniądze zostaną wydane na remont pomieszczeń dla pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalu zakaźnym w Gdańsku oraz na zakup specjalistycznego sprzętu. Wyjątkową akcja pomocy #JestesmyRazemPomagamy rozpoczął bytowski Drutex. Pomóc może każdy!

 

W walkę z epidemią koronawirusa włączają się również firmy prywatne.

Szpitale potrzebują wsparcia

W całej Polsce rośnie liczba potwierdzonych przypadków Covid-19. Do 19 marca na Pomorzu stwierdzono 9 przypadków, ale z pewnością ta liczba będzie większa. Zwiększająca się liczba osób hospitalizowanych wymaga dodatkowego sprzętu, zwłaszcza kardiologicznego. – Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego wymaga wyjątkowych działań. Uważam, że każdy powinien w tej trudnej dla całego społeczeństwa chwili pomagać w taki sposób, jaki jest dla niego możliwy – mówi Leszek Gierszewski, prezes zarządu Drutex.

 

Zakup sprzętu i nie tylko

Wsparcie z Drutexu będzie wykorzystane na dwa sposoby. – Za pół miliona złotych trzy piętra w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy zostaną dostosowane do przyjmowania chorych, zakażonych koronawirusem – informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.  Chodzi o pomieszczenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. – Kupionych zostało również 30 szpitalnych łóżek z materacami i szafkami oraz 5 nowoczesnych monitorów kardiologicznych – wylicza Pisarewicz. Sprzęt będzie podzielony pomiędzy szpitale w Gdańsku, Gdyni oraz Kościerzynie i Słupsku, zależnie od ich aktualnych potrzeb. W ciągu kilku dni sprzęt będzie gotowy do użytku. Pełen uznania dla inicjatywy bytowskiej firmy jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Bardzo dziękuję za ten wspaniały gest solidarności i wsparcia. Macie wielkie, wspaniałe serca – napisał na swoim FB marszałek Struk.

 

#JestesmyRazemPomagamy

Bytowski producent okien zapoczątkował akcję #JestesmyRazemPomagamy. – Widzimy, że jest w Polsce wiele firm, które chcą pomagać, a my chcemy to skoordynować i ułatwić przedsiębiorcom-darczyńcom kontakt z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują. Jesteśmy przekonani, że duże prywatne firmy są gotowe do pomocy placówkom służby zdrowia, osobom poszkodowanym przez epidemię, organizacjom pozarządowym – wyjaśnia Radosław Kwaśnicki, koordynator akcji.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.