Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Woda, światło i… dzwony. Ruszają wieczorne spektakle Fontanny Heweliusza

Woda, światło i… dzwony. Ruszają wieczorne spektakle Fontanny Heweliusza

Fontanna Heweliusza w Gdańsku

Od maja do września gdańskiej Fontannie Heweliusza akompaniują dzwony. Wieczorne pokazy światła i dźwięku rozpoczynają się już 10 maja 2019 r. Muzyczne pokazy wzbogaca iluminacja Kościoła św. Katarzyny.

 

Spektakle odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.45.

 

Opowieści Fontanny Heweliusza

Wieczorne przedstawienia to spektakle wody i dźwięku. Pierwszy spektakl odbędzie się już 10 maja. Punktualnie o 21.45 dzwony z kościoła św. Katarzyny zaakompaniują fontannie utwór „Opowieści Fontanny Heweliusza”. Na 50 dzwonach największego koncertowego carillionu w Europie na żywo zagra Monika Kazimierczak, miejska carilionistka Gdańska. Utwór Kazimierza Cieślika gdańszczanie mogli już poznać. W 2016 roku wygrał on konkurs na utwór napisany specjalnie dla Fontanny Heweliusza.

 

Jedyna taka fontanna

Fontanna Heweliusza to jedna z nowszych gdańskich fontann. Powstała w 2014 roku w ramach Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego. Fontanna jest multimedialna. Na wodnych ekranach wyświetlane są obrazy. Cała fontanna jest również iluminowana na różne kolory. Fontanna działa w pięciu specjalnie stworzonych choreografiach światła i wody Muzyczne pokazy wodnego zdroju wzbogacone są świetlną iluminacją Kościoła św. Katarzyny.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.