Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wizyta w muzeum nie musi być maratonem. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Wizyta w muzeum nie musi być maratonem. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Wojciech Koniuszek „Trzy perfekcyjne pary" (2016)

Czy wiesz, ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? Z badań wynika, że średnio tylko 8 sekund. Zwiedzanie nie musi być maratonem, podczas którego trzeba zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty. Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego ciekawą propozycją jest Dzień Wolnej Sztuki.

 

W tym roku podczas Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku będzie można obejrzeć dzieła sztuki, których tematem jest miłość.

 

Każdy obiekt ma swoją historię

W ciągu godziny zwiedzający będą mogli przyjrzeć się wybranym zabytkom i oglądać je powoli. Zastanowić się, co dokładnie jest na nich widoczne. Przed każdym obiektem spotkać będzie można wolontariusza, którzy pomoże w wolnym oglądaniu sztuki. Następnie odbędzie się spotkanie, w czasie którego uczestnicy będą mieli okazje do podzielenia się swoimi wrażeniami i emocjami. 

– Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów. Przekonamy naszych gości, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą każdy może sam odkryć – mówi Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowa Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Dzień Wolnej Sztuki

27 kwietnia 2019 r., sobota, godz. 12.00

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku:

 • Oddział Sztuki Dawnej
  ul. Toruńska 1 (Stare Przedmieście)
 • Oddział Sztuki Nowoczesnej
  ul. Cystersów 18 (Oliwa)
 • Oddział Etnografii
  ul. Cystersów 19 (Oliwa)
 • Oddział Zielona Brama
  Długi Targ 24 (Główne Miasto)
 • Gdańska Galeria Fotografii
  Długi Targ 24 (Główne Miasto)

 

Bilet wstępu: 1 zł
Przy zakupie biletów wstępu zwiedzający proszeni są o poinformowanie pracowników kas muzealnych o tym, że są uczestnikami Dnia Wolnej Sztuki.

 

Wydarzenie na Facebooku

Plakat Dzień Wolnej Sztuki

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.