Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/7ff03919-3442-4032-bdf6-4a3d0042fd88.jpg Wirtualne wyścigi kolarskie, czyli Garmin Iron Time Trial już w środę

Wirtualne wyścigi kolarskie, czyli Garmin Iron Time Trial już w środę

Kolarz na rowerze

Po raz pierwszy w historii wyścigi kolarskie w ramach Garmin Iron odbędą się przy użyciu aplikacji Rouvy. Każdego dnia do pokonania będą ponad 32 km. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 6 maja 2020 r. i potrwa trzy dni.

 

W związku z pandemią koronawiusa i chęcią kontynuacji sportowych zmagań organizatorzy postanowili przenieść rywalizację do Internetu.

 

Trzy dni sportowej zabawy

Chodzi o możliwość sportowej zabawy dla osób aktywnych. Zawodnicy będą rywalizować na trasach w okolicach Stężycy (środa, 6 maja), Brodnicy (czwartek, 7 maja) oraz Elbląga (piątek, 8 maja). Każdy etap rozpocznie się o godzinie 19. 00. Stężycka edycja rozpocznie trzydniową zabawę. Start i meta będą w Stężycy, a zawodnicy będą jechać po trasie Stężyca-Gołubie-Szymbark-Krzeszna-Nowe Czaple-Borucino-Żuromino-Stężyca. Trasa będzie miała 32,3 km, a w jej trakcie będzie do pokonania aż 331 m przewyższeń.

 

Rywalizacja w wirtualnym świecie

Wszyscy posiadacze interaktywnych trenażerów będą mieli niepowtarzalną okazję do rywalizacji z innymi zawodnikami na trasach kolarskich, które poprowadzą zawodników przez najciekawsze tereny położone w okolicach trzech miast gospodarzy cyklu GIT – Stężycy (Kaszubski Park Krajobrazowy), Brodnicy (Brodnicki Park Krajobrazowy, czyli Kraina 101 Jezior) oraz Elbląga (Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej). Realne trasy zostały nagrane za pomocą kamery Garmin VIRB i na początku maja będzie okazja do przeniesienia się do wirtualnej rzeczywistości na malownicze i ciekawe trasy, a także rywalizacji z najlepszymi triathlonistami w Polsce. Każda z tras będzie liczyła ok. 30-36 km i będzie pełna nie tylko cudownych widoków, ale także stromych podjazdów oraz krętych i szybkich zjazdów.

Wszystkie edycje będzie można śledzić na Facebooku Garmin Iron Triathlon, gdzie prowadzona będzie relacja live wraz z komentarzem.

Aby wystartować w Garmin Iron Time Trial 2020 trzeba posiadać jeden z trenażerów smart wymienionych w linku https://tiny.pl/7m5dm, ściągnąć aplikację Rouvy, która codziennie w terminie 6-8 maja, o godzinie 19.00 pozwoli rodzinie GIT na namiastkę rywalizacji w czasach pandemii.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.