Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wiosna na pomorskich drogach. Budowlańcy wrócili do pracy. Zobacz, jak omijać utrudnienia

Wiosna na pomorskich drogach. Budowlańcy wrócili do pracy. Zobacz, jak omijać utrudnienia

Droga wojewódzka

Budowa mostów oraz remonty nawierzchni. A do tego całkowita przebudowa drogi. Tak wygląda wiosna na drogach wojewódzkich na Pomorzu.

 

Wicko, Człuchów i Mojusz. Tam utrudnienia będą największe.

 

Objazdem przez Krajnę

Wraz z nadejściem wiosny robotnicy wrócili na plac budowy w ciągu drogi wojewódzkiej 188 pomiędzy Człuchowem a Debrznem. Odcinek ten w dalszym ciągu jest zamknięty dla ruchu, za wyjątkiem pojazdów, które dojeżdżają do nieruchomości położonych przy szosie. Pozostali kierowcy muszą korzystać z wytyczonego objazdu przez Barkowo. Dodatkowo na wjeździe do Debrzna został wprowadzony ruch wahadłowy.  

 

Na Kaszubach również remont

Na jednej z najważniejszych dróg Kaszub, czyli drodze wojewódzkiej 212 prace trwają pomiędzy Kartuzami a Mojuszem. Modernizacja trasy obejmuje budowę nowych skrzyżowań i zatok przystankowych. Powstają też chodniki i drogi dla rowerzystów. W kilku miejscach wprowadzony został ruch wahadłowy. Sterować nim będą sygnalizatory. W zależności od tempa prac na kolejnych odcinkach wprowadzana będzie zmieniona organizacja ruchu.

 

Wahadłowo nad morze

Wznowione zostały prace na budowie obwodnicy Wicka w ciągu drogi 214. Remontowany jest także odcinek pomiędzy Białogardą a Łebą. Powstająca infrastruktura pozwoli na szybszy i bezpieczniejszy dojazd do nadmorskiego kurortu. Na razie jednak kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy. Zależnie od miejsca będzie on sterowany sygnalizacją świetlną lub przez pracowników budowy.

 

Utrudnienia na Powiślu

W dalszym ciągu trwają prace na powiślańskiej wojewódzkiej 521. Pomiędzy Prabutami a Kwidzynem przebudowywane są chodniki i kładziona jest nowa nawierzchnia. Wprowadzony został ruch wahadłowy, który powoduje znaczne utrudnienia w przejeździe. Drogowcy zalecają objazd przez Gardeję i Jaromierz.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.