Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/51e859d6-685f-4b76-89f0-3914e79c89d7.jpg Windy, świetlice terapeutyczne i dom samopomocy. Ponad 3 mln zł na inwestycje i usługi społeczne na Pomorzu

Windy, świetlice terapeutyczne i dom samopomocy. Ponad 3 mln zł na inwestycje i usługi społeczne na Pomorzu

Fot. Aleksander Olszak

Samorząd województwa dofinansuje modernizację budynków usług społecznych. Inwestycje będą między innymi w miejscowościach powiatu kartuskiego, bytowskiego i tczewskiego, a także w Starogardzie Gdańskim i Sopocie.

 

Marszałek Mieczysław Struk podpisał 24 kwietnia 2018 r. z beneficjentami umowy na dofinansowanie projektów modernizacji budynków, gdzie świadczone są usługi społeczne ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Jedenaście umów

Podpisanych zostało 11 umów. – Cieszę się, że możemy podpisać umowy z tak dużą liczbą partnerów. – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Beneficjenci to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale też organizacje pożytku publicznego i jednostki kulturalne, medyczne i religijne. – To bardzo dobrze pokazuje, jak pomoc osobom potrzebującym jednoczy nas wszystkich – dodał.

 

Co zyskają potrzebujący?

Zakres prac jest bardzo zróżnicowany. Obejmuje zarówno prace budowlane oraz modernizacyjne. W ośrodku kultury w Chmielnie i w Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie zamontowane zostaną windy, które umożliwią niepełnosprawnym dostęp do usług kulturalnych i medycznych. Remontu doczekają się również pomieszczenia oraz elewacja środowiskowego domu samopomocy w Starogardzie Gdańskim. Nowe pracownie terapeutyczne uzyskają doy pomocy społecznej w Pelplinie i Skarszewach. W Czarnem na tarasie budynku mieszkalnego powstanie świetlica terapeutyczna. Wyremontowane zostaną również pomieszczenia Centrum Aktywizacji Zawodowej dla osób z autyzmem w Gdańsku.

 

Ile pieniędzy dla potrzebujących

Łączna wartość podpisanych umów to 3 481 269 zł. Największą pomoc uzyska powiat kartuski, gdzie budowany będzie środowiskowy dom samopomocy w Kobysewie. Na ten cel wydanych będzie około 1,4 mln zł. Milion złotych otrzymają siostry Pallotynki z Gdańska na dostosowanie budynku zgromadzenia do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Z kolei 200 tys. zł. ułatwi niepełnosprawnym wizytę na zamku w Bytowie. – Chciałbym, aby to dofinansowanie było pewnym podziękowaniem za waszą niełatwą i często bardzo trudną pracę – dziękował zebranym gościom marszałek Struk. Część prac budowalnych już się rozpoczęła.

 

Fot. Aleksander Olszak

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.