Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wiesz, gdzie znajdują się starsze od piramid grobowce kamienne? O Słupsku i okolicach w Baszcie Czarownic

Wiesz, gdzie znajdują się starsze od piramid grobowce kamienne? O Słupsku i okolicach w Baszcie Czarownic

Ziemia słupska

O śladach osadnictwa w epoce kamienia posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 7 marca 2019 r. Wstęp jest wolny.

 

Wydarzenie w ramach Historycznych czwartków poprowadzi Tomasz Częścik. O budowlach i nie tylko opowie gość marcowego historycznego czwartku Tomasz Wiktorzak, miłośnik pradziejów i archeologii. Partnerami wydarzenia są Studenckie Koło Naukowe Historyków i Instytut Historii Akademii Pomorskiej.

 

Śladami pierwszych osadników

Uczestnicy spotkania poznają historię pradziejową i najstarsze ślady osadnictwa człowieka w Słupsku i okolicach. Subregion jest bogaty w zabytki archeologiczne z tego okresu. To w tym czasie na Pomorzu Środkowym najpierw pojawiają się pierwsi łowcy i zbieracze, a następnie kultury rolnicze. W okresie tak zwanej rewolucji neolitycznej powstały starsze od piramid egipskich budowle megalityczne. Są to monumentalne grobowce kamienne.

 

 

Ziemia słupska w epoce kamienia

  • 7 marca 2019 r., czwartek, godz. 17.00.
  • Baszta Czarownic
  •  al. F Nullo 8
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.