Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wielkie święto miłośników piwa i regionalnych przysmaków. Piąta edycja Amber Fest w Gdańsku

Wielkie święto miłośników piwa i regionalnych przysmaków. Piąta edycja Amber Fest w Gdańsku

Amber Fest przed Stadionem Energa Gdańsk

Piąta edycja jednego z największych festiwali piwa i produktów regionalnych w Polsce odbędzie się w sobotę, 7 września 2019 r. przed Stadionem Energa Gdańsk. Organizatorzy Amber Fest przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokazy live cooking, improwizacje kabaretowe oraz koncerty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Koniec lata zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i w dobrej atmosferze. Idealną okazją do tego będzie Amber Fest – największy w północnej Polsce festiwal piwa i produktów regionalnych. Każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością. W poprzednich latach w wydarzeniu brało udział ponad 30 tysięcy gości. W tym roku organizatorzy liczą na pobicie kolejnego rekordu. Impreza przed Stadionem Energa Gdańsk rozpocznie się o godz. 11.00.

 

Nie tylko chmielowe trunki…

Pomorskie Święto Piwa to prawdziwa gratka przede wszystkim dla amatorów złotego napoju, którzy mogą próbować miejscowych smaków w wyjątkowej atmosferze. Tego dnia Browar Amber zaprezentuje aż 11 stylów piwnych, w tym nowość z serii Po Godzinach, czyli Summer End Ale – piwo leżakowane z owocami jarzębiny i żurawiny. Na miejscu zostanie także uwarzone festiwalowe piwo. Specjalny pokaz poprowadzą dwaj piwowarzy domowi: Łukasz Pakulski oraz Maciej Kowalczyk, zaś o piwnych mitach opowie podczas swojej prelekcji Bartosz Nowak z Małe Piwko Blog.

Organizatorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do chmielowych trunków. Amber Fest będzie połączony z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności zaprezentują na stoiskach dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody. Tradycyjnie podczas festiwalu będzie miał miejsce pokaz live cooking.

Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować też dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą aż trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków. Wśród ich smakowitych propozycji nie zabraknie kultowych frytek belgijskich, soczystych burgerów czy włoskiej pizzy, ale również bardziej egzotycznych alternatyw, takich jak potrawy kuchni gruzińskiej, tajskiej czy indyjskiej.

 

Kabaret, muzyka i dobra zabawa

Program artystyczny w tym roku wzbogaci spektakl improwizowany w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego – aktora, reżysera, scenarzysty i członka kabaretu Limo. Nieodłącznym elementem festiwalu jest jednak muzyka. Dla uczestników Amber Festu wystąpią Sunny Money, Mad in Poland, Dawid Albaaj z zespołem oraz Etna Kontrabande. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie przed Stadionem Energa Gdańsk od godz. 16.30 aż do północy.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć to wydarzenie w wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą m.in. specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

 

Organizatorami Amber Festu są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

 

Amber Fest 2019. Pomorskie Święto Piwa

 • 7 września 2019 r., sobota, godz. 11.00-24.00
 • Stadion Energa Gdańsk
 • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
 • Gdańsk-Letnica
 • wstęp – bezpłatny

 

Program:

 • godz. 11.00 – rozpoczęcie imprezy
 • godz. 12.00-13.00 – prezentacja stoisk produktów regionalnych
 • godz. 13.00-14.00 – pokazy live cooking z udziałem szefów kuchni
 • godz. 14.00-15.00 – pokaz warzenia piwa
 • godz. 15.00-16.00 – improwizacja w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego
 • godz. 16.00-16.30 – odszpuntowanie beczki
 • godz. 16.30-17.45 – koncert zespołu Sunny Money
 • godz. 18.00-19.15 – koncert zespołu Mad in Poland
 • godz. 19.30-20.45 – Dawid Albaaj z zespołem
 • godz. 21.00-22.15 – Etna Kontrabande
 • godz. 22.30-24.00 – DJ Party

 

Wydarzenie na Facebooku

 

Baner Amber Fest 2019

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.