Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wiedeńska tradycja w Sopocie. Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej 13 stycznia 2018 r.

Wiedeńska tradycja w Sopocie. Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej 13 stycznia 2018 r.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

W sopockim kościele św. Jerzego orkiestra pod dyrekcją Macieja Figasa zagra najlepsze partie operowe i operetkowe. Zaśpiewają też soliści – Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor).

 

W ich wykonaniu usłyszymy uwielbiane przez publiczność arie i duety z dzieł Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Maestro Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny, szykuje też z Polską Filharmonią Kameralną kilka znakomitych muzycznych niespodzianek.

 

Prawie 80 lat tradycji Koncertów Noworocznych

Koncert jest nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich. By wziąć udział w koncertach, widzowie muszą zapisywać się z rocznym wyprzedzeniem na losowanie limitowanej puli biletów. W Sopocie bilety w cenie 25 zł nadal są dostępne.

Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś, transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji, gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Sopockie Koncerty Noworoczne, choć nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein, mają swoje tradycje i wyrazisty charakter. Poza wybitnymi muzykami Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, dyrektor Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów wokalistów.

 

Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

  • 13 stycznia 2018 r., sobota, godz. 20
  • kościół św. Jerzego
  • ul. T. Kościuszki 1
  • Sopot
  • bilety – 15/25 zł

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.