Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wieczór limerykowy w gdańskiej Windzie

Wieczór limerykowy w gdańskiej Windzie

Pisanie w zeszycie

W Klubie Winda w Gdańsku odbędzie się wieczór limerykowy i ogłoszenie listy laureatów tegorocznego XVI Konkursu na Zimowy Limeryk Antydepresyjny. Będą też wspomnienia o wieloletnim uczestniku konkursu, satyryku, aktorze, poecie i muzyku Grzegorzu Lewkowiczu. Zaplanowano również recital gitarowy Pawła Ruszkowskiego.

 

Tegorocznemu konkursowi na limeryk przyświecało hasło„Poeci limeryczni i liryczni w twórczości limerycznej, czyli limryki o poetach”. Zgłoszono około 80 limeryków, które oceni jury w składzie: Bartłomiej Dratkowski, Bogusław Jackowski, Andrzej Stelmasiewicz oraz obecny duchem Andrzej Trzaska. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę przedstawić swój limeryk, to należy go przynieść i odczytać, a zostanie również oceniony. Podczas recitalu gitarowego Pawła Ruszkowskiego będzie można posłuchać piosenek do słów Bolesława Leśmiana.

 

Wieczór limerykowy

  • Gdański Archipelag Kultury Winda
  • 28 stycznia 2017 r., sobota, godz. 18.00
  • ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza) w Gdańsku-Wrzeszczu
  • wstęp – wolny

Zobacz: GAK Winda

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.