Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Więcej pieniędzy na szkolenia i staże dla młodych z Pomorza. Dofinansowanie wzrosło z 8 do 13 mln zł

Więcej pieniędzy na szkolenia i staże dla młodych z Pomorza. Dofinansowanie wzrosło z 8 do 13 mln zł

Młodzi ludzie w pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku o 5 mln zł zwiększył fundusze na wsparcie zawodowe dla osób młodych z województwa pomorskiego. Dzięki temu mieszkańcy Pomorza, którzy nie ukończyli 30. roku życia, będą mogli korzystać ze specjalnych szkoleń, staży, doradztwa i wsparcia przy zakładaniu własnej firmy.

 

Początkowo na ten cel miało być przeznaczonych 8 mln zł. Finansowanie zwiększono ze względu na duże zainteresowanie i wysoką jakość wniosków złożonych do WUP w Gdańsku.

 

Więcej pieniędzy to więcej możliwości

Wsparcie zawodowe obejmie osoby młode do 30. roku życia, w tym cudzoziemców mieszkających w województwie pomorskim. W konkursie o dofinansowanie starało się 75 projektodawców – instytucji rynku pracy i agencji zatrudnienia. Spośród nich komisja wybrała piętnaście najciekawszych i najlepiej przygotowanych wniosków, których wartość przekroczyła kwotę wyjściową.

– Oceniliśmy, że te projekty mają duży potencjał i wierząc, że ich realizacja przyniesie wiele korzyści dla młodzieży w naszym regionie, podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu na ten cel większych środków – mówi Joanna Witkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Różnorodne możliwości, z których mogą skorzystać uczestnicy projektów, to większa szansa na realizację ich planów i spełnienie zawodowych ambicji. Dla młodych to perspektywa efektywnego rozwoju zawodowego. Z nowymi umiejętnościami i kompetencjami mogą konkurować na rynku o atrakcyjną pracę zgodną z ich predyspozycjami – podkreśla Witkowska.

Środki na realizację zadania pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Czyt. więcej: Zmiana regulaminu konkursu POWER.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.