Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Teatr Muzyczny wideo-mapping

Na budynkach w Gdańsku, Gdyni ,Pruszczu Gdańskim, Lęborku, Słupsku, Sztumie i Tczewie nocą wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka szyjki macicy.

 

Akcja startuje w najbliższy weekend.
 

Gdzie i kiedy?

Przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji, będzie można zobaczyć na budynkach w sześciu miejscach na Pomorzu. Pierwsza odsłona w piątek, 13 lipca na budynku Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, kolejna 14 lipca na Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, a ostania na Urzędzie Miasta w Słupsku 28 września 2018 r. Wstęp jest bezpłatny. Wideo mapping przygotowany jest w ramach akcji Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię. Jest to cześć projektu współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 realizowanego przez spółkę Copernicus pod nazwą Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego.

 

Sześć wideo-mappingów na Pomorzu

Wideo mapping to nowoczesna technika tworzenia obrazu na przedmiotach i budynkach w taki sposób, aby dany przedmiot lub budynek ożył lub został graficznie zmieniony. Jest to bardzo ciekawa forma wizualizacji, która cieszy się coraz większą popularnością. Wizualizacje nadają nowy charakter budynkowi, łączą się z nim, wnikają w jego strukturę i stają się interaktywną częścią przedmiotu na którym są wyświetlane.

W ramach akcji w województwie pomorskim sześć budynków od lipca do września zostanie nocą zmienionych.

Harmonogram:

  • Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim – 13 lipca
  • Teatr Muzyczny im.  Danuty Baduszkowej w Gdyni – 14 lipca
  • zamek krzyżacki w Sztumie – 17 sierpnia
  • Urząd Miejski w Tczewie – 18 sierpnia
  • Ratusz Staromiejski w Gdańsku – 24 sierpnia
  • ratusz w Lęborku – 25 sierpnia
  • Urząd Miasta w Słupsku – 28 września

 

Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno. Powoduje to, że umieralność z powodu tego nowotworu jest o 50 proc. wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej.

Z badań będzie mogło skorzystać 7056  kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Akcja jest skierowana do pań z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców, obszarów wiejskich, a także z terenów tzw. białych plam (powiaty: lęborski, sztumski, słupski, bytowski, gdański, tczewski i Gdynia, w których najmniej kobiet wykonuje cytologię) oraz osób niepełnosprawnych.

Zapisy na badania poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub po nr tel. 58 727 01 30.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.