Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Warto wywiesić biało-czerwoną flagę. Nie tylko w okresie świąt państwowych

Warto wywiesić biało-czerwoną flagę. Nie tylko w okresie świąt państwowych

Wspólne zdjęcie marszałka Mieczysława Struka z uczniami pomorskich szkół.

Marszałek Mieczysław Struk zaprosił uczniów z Pomorza do wspólnego przygotowania paczek z flagami Polski, Unii Europejskiej i województwa pomorskiego. Paczki dotrą do szkół w regionie przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja.

 

– Chcieliśmy podczas naszego spotkania zwrócić uwagę jak ważne jest to, że jesteśmy razem. Mimo tego, że każdy z nas jest inny, jeden starszy, drugi młodszy. Mówimy tym samym językiem i żyjemy w granicach tego samego państwa, a flaga nas wszystkich łączy – przypomniał marszałek Struk. – Nie tylko w okresie świąt państwowych, ale i wtedy kiedy czujemy się radośni, w związku z ważnymi wydarzeniami, warto wywiesić biało-czerwoną flagę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wocławach, Anna Kołatek podziękowała marszałkowi za tę lekcję patriotyzmu. – Lekcję, która poprzez wspólne działanie, pozwoliła nam bardziej przybliżyć się do naszych symboli narodowych.

Jak podkreślali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wocławach, przy okazji świąt państwowych nie tylko w szkole, ale i przy domach widoczne są biało-czerwone flagi. – Kiedy widzę powiewające flagi czuję dumę z tego, że jesteśmy Polakami – wspomniał Łukasz Gregorczyk, uczeń klasy V. Jego kolega z klasy VI, Antoni Czuba dodał: – Jesteśmy patriotami, bo patriotyzm to miłość do Ojczyzny. To jest bardzo dobre uczucie, bo mamy się z czego cieszyć. Mamy własne państwo, żyjemy w wolnym kraju i chcemy żeby nasza Ojczyzna była jeszcze lepsza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.