Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Warsztaty, wystawa, giełda komiksowa i spotkania autorskie. Trzydniowe Gdańskie Spotkania Komiksowe

Warsztaty, wystawa, giełda komiksowa i spotkania autorskie. Trzydniowe Gdańskie Spotkania Komiksowe

Komiksy na półce

Od 6 do 8 czerwca 2019 r. w Bibliotece Manhattan odbywać się będzie gdański festiwal komiksowy. Poza spotkaniami z autorami komiksów, będzie okazja do wymiany zbiorów na specjalnej giełdzie, wzięcia udziału w warsztatach tworzenia scenariuszy komiksów oraz w dyskusjach o współczesnym komiksie.

 

Wstęp na GDAK Gdańskie Spotkania Komiksowe jest bezpłatny.

 

Stwórz własny komiks

Gośćmi festiwalu będą czołowi polscy twórcy, badacze i publicyści komiksowi, m.in.: Anna Krztoń, Rafał Skarżycki, Jan Skarżyński, Tomasz Grządziela, Przemysław Truściński, Jakub Babczyński, Wojciech Olszówka, Piotr Szulc, Witold Tkaczyk, DEM oraz Andrzej Rysuje. Gościem specjalnym festiwalu będzie Tommi Parrish.

Uzupełnieniem Gdańskich Spotkań Komiksowych będzie wystawa przy bibliotece, a także giełda zorganizowana na parterze centrum handlowego Manhattan. Obecni będą wystawcy z całej Polski. Dla gości i fanów w przestrzeni Biblioteki Manhattan zostanie zorganizowana specjalna strefa autografów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Pełny program dostępny jest na stronie WiMBP w Gdańsku.

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2019

  • 6-8 czerwca 2019 r., czwartek-sobota
  • Biblioteka Manhattan
  • al. Grunwaldzka 82
  • Gdańsk
  • wstęp wolny (na warsztaty obowiązują zapisy przez stronę biblioteki)

 

Konkurs na komiks historyczny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs na album komiksowy poświęcony 100-leciu Zaślubin Polski z Morzem, który organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2019 r., a ogłoszenie wyników nastąpi do 15 sierpnia 2019 r. Autor najlepszego komiksu otrzyma nagrodę 8 tys. zł.

Komiks powinien odnosić się do wydarzeń mających miejsce na Pomorzu Gdańskim w okresie od listopada 1918 r. do 10 lutego 1920 r. Organizatorzy sugerują zaczerpnięcie wątków dotyczących działań organizacji polskiego ruchu niepodległościowego na ziemiach zaboru pruskiego zmierzających do odrodzenia państwowości polskiej i uzyskania przez Polskę dostępu do morza. Należy podkreślić specyfikę pomorskiej drogi do Niepodległości i strategicznego znaczenia ziem u ujścia Wisły jako potencjalnego „okna na świat” dla Polski oraz znaczenie aktu Zaślubin Polski z morzem. Warto podkreślić aktywność rodzimej ludności polskiej Pomorza (Kaszub, Kociewia, Powiśla) w tych procesach.

Więcej o zasadach konkursu i zgłoszenia na stronie gdańskiej biblioteki.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.