Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/b4b6a095-1117-4dc1-87da-21c40654d814.jpg Waldemar Chyliński – Stało się życie

Waldemar Chyliński – Stało się życie

Fot. Wojciech Biliński

Autor tekstów piosenek, bard i poeta. Silnie związany ze środowiskiem poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Laureat wielu nagród na festiwalach piosenki – od studenckiego Krakowa po Opole.

Waldemar Chyliński wydał dwa tomiki wierszy („Szary blues” i „Zaproszenie do snu”) oraz trzy autorskie płyty („A może tylko nam się zdaje”, „Słowa” i „Stało się życie”). Napisał teksty piosenek, które śpiewali: Ela Adamiak, Magda Umer, Ada Biedrzyńska, Zbigniew Zamachowski, Jacek Zwoźniak, Andrzej Donarski, zespoły: Mr. Zoob, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl i wielu innych artystów. Jedną z bardziej znanych jego piosenek, prócz „Snu na pogodne dni” w wykonaniu Beaty Bartelik czy „Wszystko co złe omija mnie” (Nie ma jak dom) śpiewaną przez Grażynę Łobaszewską, jest „Piosenka wariata” przebój zespołu Kaczki z Nowej Paczki.

Wydana w 2018 roku płyta „Stało się życie” (roboczy tytuł: „Na parapecie sceny”) jest prezentacją starszych i zupełnie nowych piosenek. Składają się na nią piosenki opisujące rzeczywistość, ale też takie, które przenoszą słuchacza w inny alternatywny świat, cichy i spokojny, w którym jest czas na sen, marzenia i wspomnienia.

Na krążku znajduje się 15 autorskich piosenek, do których muzykę skomponowali między innymi Elżbieta Adamiak, Antoni Muracki i Mateusz Iwaszyszyn. W nagraniach udział wzięli: Antoni Muracki (gitara), Marek Napiórkowski (gitara), Mateusz Iwaszczyszyn (gitara), Andrzej Jagodziński (fortepian), Witold Cisło (bałałajka), Robert Kuśmierski (akordeon), Dariusz Polubiec (bas, instrumenty perkusyjne) i magiczne chórki śpiewane przez Igę Janowiak.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.