Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Walc z „Trędowatej” czy  muzyka z „Gladiatora”? Każdy usłyszy coś dla siebie.  Klasyka szklanego ekranu zabrzmi na Ołowiance

Walc z „Trędowatej” czy muzyka z „Gladiatora”? Każdy usłyszy coś dla siebie. Klasyka szklanego ekranu zabrzmi na Ołowiance

George Tchitchinadze i Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Fot. Paweł Jaremczuk

Muzykę klasyczną i filmową będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Na scenie letniej nad Motławą, w sobotę, 17 czerwca 2017 r. odbędzie się ostatni z Koncertów Promenadowych.

 

Koncert  „Klasyka szklanego ekranu” będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na muzykę filmową, ale też dlatego, że po jego zakończeniu nastąpi oficjalne otwarcie kładki dla pieszych na Ołowiankę.

 

Kładką blizej na Ołowiankę

Podczas I części, która odbędzie się w Sali Koncertowej Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wykona suitę z „Dziadka do Orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Noc na Łysej Górze” Modesta Musorgskiego i fragmenty ze ścieżki dźwiękowej filmu „Ojciec chrzestny”, do którego muzykę skomponował Nino Rota.

W II części, która zostanie wykonana na Scenie Letniej (wstęp wolny, miejsca siedzące dostępne dla osób, które wykupiły bilety na I część), melomani usłyszą walc z filmu „Trędowata” skomponowany przez Wojciecha Kilara i suity z filmów „Gladiator” (Hans Zimmer), „Evita”(Andrew Lloyd Webber) i „Titanic” (James Horner).

Oficjalne otwarcie kładki dla ruchu pieszego odbędzie się o godz. 21.00. Ten specjalnie skonstruowany most zwodzony połączy wyspę Oławianka z głównym miastem. Kładka ma ponad 70 metrów długości oraz w najszerszym miejscu prawie 11 metrów.

 

III Koncert Promenadowy i otwarcie kładki dla ruchu pieszego

  • 17 czerwca 2017 r., sobota, godz. 19.30
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.