Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Szynobus

Jak szybko i bezpiecznie dojechać na bałtyckie plaże albo kaszubskie jeziora i lasy? Oczywiście pociągiem. W lecie rozkład jazdy będzie lepiej dopasowany do potrzeb. Będą też zupełnie nowe relacje.

 

Wakacyjne zmiany w rozkładach jazdy wejdą w życie już 23 czerwca 2018 r.

 

Na koniec Polski, czyli Półwysep Helski

Jak co roku najwięcej połączeń pojedzie do Władysławowa i Helu. – Na linii z Gdyni do Helu kursować będzie 30 pociągów. To o cztery więcej niż poza sezonem – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Do tego należy uwzględnić cztery pociągi relacji Gdynia – Władysławowo i z powrotem. Pierwsze połączenie z Gdyni o godz. 6.10, ostatnie o godz. 23.25. W ciągu dnia składy będą kursować średnio co godzinę.– Tak wysoka częstotliwość umożliwi swobodną podróżowanie. Co ważne, do Helu pociągiem dojedziemy o wiele szybciej niż samochodem – dodaje Świlski. Spośród ww. 30 pociągów na linii helskiej sześć z nich to dedykowane, złożone z wagonów piętrowych, które zalecane są do przewozu rowerów.

 

Do Łeby i Ustki

Wracają pociągi do Łeby i Ustki. – Pomiędzy Lęborkiem a Łebą pojedzie 12 pociągów. Wszystkie obsługiwane będą klimatyzowanymi pojazdami – zaznacza Ryszard Świlski. Pierwszy poranny skład z Lęborka do Łeby i ostatni powrotny z Łeby będzie kursować na wydłużonej relacji do Gdyni. Na okres wakacji kolejarze wstrzymali prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 405 na odcinku Słupsk – Ustka. Na tej trasie w wakacje będzie 18 połączeń tam i z powrotem. Podróż zajmie około 20 minut.

 

A może do serca Kaszub?

– Na liniach obsługiwanych w ramach sieci komunikacyjnej Pomorska Kolej Metropolitalna wprowadzamy dodatkowy pociąg do i z Kościerzyny. Będzie on kursować w soboty i niedziele i święta – opowiada Ryszard Świlski. Nowością w rozkładzie jazdy będą połączenia z Kościerzyny do Bydgoszczy. Po wielu latach pociągi osobowe pojadą dawną Magistralą Węglową przez Bąk, Karsin, Czersk. W soboty i niedziele oraz święta będą kursowały łącznie cztery pociągi tam i z powrotem. W Kościerzynie będzie skomunikowanie w kierunku Trójmiasta. Operatorem przewozów będzie Arriva RP sp. z o. o.   

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziesz m. in. na stronie Portalu Pasażera PKP Polskie Linie Kolejowe.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.