Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wakacyjne połączenia kolejowe z Lipusza do Bytowa. Pierwsze pociągi pojadą w weekend

Wakacyjne połączenia kolejowe z Lipusza do Bytowa. Pierwsze pociągi pojadą w weekend

Pociąg Lipusz - Bytów.

Pociągi jadą powoli. Malownicza trasa prowadzi przez lasy i jeziora. Podróż trwa ponad godzinę.

 

To już drugi sezon letniej kolei w Bytowie. Pociąg będzie kursować od 1 lipca do końca sierpnia 2017 r.

 

Pociągiem przez lasy

Pociągi kursują w każdą letnią sobotę i niedzielę. Dodatkowo składy pojadą 14 i 15 sierpnia 2017 r. Zaplanowano trzy kursy w każdą stronę. Z Bytowa do Lipusza pociągi pojadą o godz. 9.05, 12.55 oraz o 16.45. Natomiast odjazdy z Lipusza zaplanowano o godz. 11.00, 14.50 i 18.40. Po drodze pociągi zatrzymywać się będą w: Rogu, Osławie-Dąbrowie, Studzienicach i Ugoszczy. Podróż zajmie godzinę i 20 minut. Niestety, z uwagi na niewielką liczbę połączeń na linii Kościerzyna – Chojnice, utrzymanie skomunikowania pociągów w Lipuszu to trudne zadanie. Stąd zajdzie konieczność nawet godzinnego oczekiwania na kontynuowanie podróży.

 

Kolej w Bytowie

Do 1945 roku stacja Bytów była czterokierunkowym węzłem. Pociągiem można było pojechać do: Kościerzyny, Korzybia, Miastka i Lęborka. Po II wojnie światowej linia Lębork – Miastko nie została odbudowana. Pociągi pasażerskie do Bytowa przestały docierać w 1993 roku. Potem na stację przyjeżdżały nieliczne pociągi towarowe oraz specjalne dla miłośników kolei. Dopiero w 2016 roku spółka SKPL uruchomiła sezonowe połączenia Lipusz – Bytów.    

Szczegółowy rozkład jazdy i ceny biletów na stronie przewoźnika SKPL

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.