Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nie tylko Nocna Dycha i Półmaraton Gdańsk. W ten weekend ulicami Gdańska zawładną biegacze

Nie tylko Nocna Dycha i Półmaraton Gdańsk. W ten weekend ulicami Gdańska zawładną biegacze

Pólmaraton Gdańsk 2017

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 października 2018 r. biegać będą zarówno początkujący i doświadczeni biegacze. Na krótszych odcinkach będą startować również dzieci. A nocą na trasę wyruszą przebierańcy.

 

To będzie jubileuszowa edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Biegacze będą mieli do pokonania 21 km ulicami Gdańska.

 

Na początek Nocna Dycha

W sobotę, 27 października na trasę wybiegną uczestnicy Nocnej Dychy. Ten 10 km bieg można potraktować jako rozgrzewkę przed niedzielnym półmaratonem. Będzie odbywać się nocą, a start zaplanowano około godziny 22.00. Uczestnicy wybiegną z terenu AmberExpo i ulicą Marynarki Polskiej i Jana z Kolna dotrą w rejon Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie zawrócą i tą samą trasą dobiegną do mety. Atrakcją biegu będzie konkurs na najbardziej oryginalnie przebranego uczestnika.

 

 

Niedzielny półmaraton

Kulminacją biegowego weekendu w Gdańsku będzie AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Ponad tysiąc biegaczy zmierzy się z trasą liczącą 21 km. Trasa przebiegać będzie przez Śródmieście, Wrzeszcz, Oliwę i Przymorze. Na trasie rozstawione zostaną cztery punkty żywieniowe, gdzie będzie można uzupełnić wodę i napoje energetyczne czy skorzystać z pomocy medycznej.

 

 

W niedzielę, 28 października odbędzie się też bieg na 5 kilometrów, z AmberExpo do Nowego Portu. Wystartują w nim przede wszystkim ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Po każdym biegu uczestnicy będą mogli posiliśc się w bufecie za metą gdzie serwowana będzie regeneracyjna zupa owoce i napoje energetyczne.

 

 

Informacje dla zawodników, listy startowe i formularze rejestracyjne na stronie Półmaratonu Gdańsk.

 

Będą utrudnienia w komunikacji

W związku z organizacją tak dużych imprez na terenie całego Gdańska komunikacja miejska funkcjonować będzie na zmienionych zasadach. Mogą nastąpić czasowe zatrzymania ruchu tramwajów, a autobusy pojadą zmienionymi trasami.

Szczegółowe informacje o zmianach i bierzące komunikaty o utrudnieniach na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.