Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/8b95fef9-610a-4561-ab49-dc769cc6f1dd.jpg W nowym centrum usług biznesowych będzie praca dla najlepszych specjalistów. Maersk Drilling inwestuje w Gdańsku.

W nowym centrum usług biznesowych będzie praca dla najlepszych specjalistów. Maersk Drilling inwestuje w Gdańsku.

Statek wiertniczy Maersk Venturer nalezący do Maersk Drilling

Dzięki wsparciu przez inicjatywę Invest in Pomerania kolejna międzynarodowa korporacja otwiera swoje biura w Gdańsku. Maersk Drilling będzie zatrudniać specjalistów z zakresu kadr czy łańcucha dostaw.

 

Maersk Drilling to kolejna światowa marka, która obecna będzie na Pomorzu. Do tej pory Invest in Pomerania pomogła między innymi takim korporacjom jak : Sii, Bayer czy Swarovski.

 

Nowe centrum w Gdańsku

W Gdańsku otwarte zostanie biuro, które będzie zajmować się sprawami koordynacji spraw kadrowych. – Potrzebujemy silnego wsparcia. Gdańsk został wybrany ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry. Ponadto, dzięki swojemu położeniu ma bardzo dobre możliwości komunikacyjne i będzie zapewniał wsparcie kilku innym lokalizacjom firmy – mówi Mikael Fredsted, dyrektor zarządzający Maersk Drilling Gdańsk. Na Pomorzu pracę znajdą specjaliści z dziedziny kadr czy zarządzania łańcuchem dostaw. – Nowe biuro będzie obsługiwać działalność całej korporacji w zakresie administracji i koordynacji procesów HR oraz usług IT – dodaje Fredsted.

 

Invest in Pomerania pomaga

Z nowej inwestycji cieszy się Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Wspaniale jest powitać kolejną globalną markę, która planuje zatrudnić wielu wysoko wykwalifikowanych i wykształconych mieszkańców regionu. Jesteśmy dumni, że ta znana na całym świecie firma będzie teraz kojarzona z Gdańskiem i Pomorzem – mówi marszałek. Skandynawska inwestycja nie była by jednak możliwa bez wsparcia Invest in Pomerania. Ta inicjatywa działając dzięki wparciu włodarzy poszczególnych miast jak i samorządu województwa pomorskiego oferuje inwestorom szerokie wsparcie podczas całego procesu inwestycyjnego. Jest to unikatowy system współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami zajmującymi się inwestycjami.

 

Światowy lider

Pochodząca ze Skandynawii spółka Maersk Drilling jest jedną z firm wchodzących w skład konglomeratu Maersk, znanego choćby z transportu kontenerowego. Działa ona również w sektorze energetycznym. Spółka Maersk Drilling świadczy usługi wiertnicze dla firm naftowych i gazowych na całym świecie. Posiada flotę 23 platform wiertniczych. Na całym świecie zatrudnia ponad 2800 osób.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.