Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
W maju do szkoły, pracy czy po zakupy jedź rowerem. Zaczął się European Cycling Challenge

W maju do szkoły, pracy czy po zakupy jedź rowerem. Zaczął się European Cycling Challenge

Rowerzyści

Ruszyła rowerowa rywalizacja miast. Wielu mieszkańców Pomorza wsiądzie na rowery, aby doskonalić kondycję, promować zdrowy styl życia i wygrywać nagrody.

 

Maj w Gdyni i Gdańsku tradycyjnie należy do rowerzystów. Rozpoczyna się rywalizacja o miano rowerowego mistrza Europy.   

 

Mieszkańcy Gdyni i Gdańska, na rowery!

Już od 5 lat, przez cały maj, w Europie trwa rowerowa rywalizacja. Zapoczątkowana we włoskiej Bolonii, szybko upowszechniła się na całym kontynencie. W 2017 roku o miano rowerowego mistrza Europy  będą rywalizować 52 miasta. W Polsce będą to: Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław i Kraków. Od dwóch lat ten zaszczytny tytuł należy do Gdańska. W zeszłym roku mieszkańcy wykręcili ponad 800 tysięcy kilometrów. To tak, jakby ponad 20 razy okrążyć Ziemię na równiku.

 

Jak dołączyć?

W akcji może brać udział każdy, kto jeździ na rowerze. Wystarczy pobrać ze strony organizatorów specjalną aplikację i zainstalować ją w smartfonie. Po zalogowaniu, system za pośrednictwem lokalizacji, zlicza przejechane kilometry. Do puli kilometrów liczą się wszystkie przejazdy rowerem. Rywalizacja trwa do 31 maja 2017 r.  Oprócz nagrody dla najlepszego miasta, w ramach rywalizacji przeznaczone są również nagrody dla najbardziej aktywnych rowerzystów. W Gdańsku będą również pamiątkowe koszulki rowerowe dla tych osób, które przejadą ponad 1000 kilometrów w ciągu miesiąca. Nagrodzona również zostanie firma, której pracownicy łącznie przejadą największą odległość.

 

Liderem Gdańsk

Po czterech dniach rywalizacji z wynikiem ponad 46 tyś.przejechanych kilometrów prowadzi Gdańsk. Druga w rywalizacji jest Bydgoszcz. Stolica Pomorza ma też największą liczbę aktywnych uczestników. Z kolei Gdynia może poszczycić się liczbą 2364 km. Wyniki są na bieżąco prezentowane na stronie European Cycling Challenge.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie Rowerowygdańsk

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.