Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/162f9f60-4336-4c3b-ae4b-d4ea19b0489a.jpg W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Scena Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Fot. Dawid Linkowski

Pudełkowe scenografie, makieta, projektowanie oświetlenia – takie atrakcje czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w sobotę, 21 stycznia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

 

Chcesz przybliżyć dziecku kulturę? Interesujesz się nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru będzie scenografia teatralna.

 

Scenografia jak w prawdziwym przedstawieniu

Uczestnicy rodzinnego zwiedzania dowiedzą się, jak wyglądała oprawa przedstawień w teatrze elżbietańskim i poznają przykłady projektów scenograficznych z innych epok, z całego świata. Poznają różne tradycje w projektowaniu i budowaniu scenografii. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wcielić się w rolę profesjonalnych scenografów i stworzyć własną przestrzeń teatralną w postaci „pudełkowych scenografii”. Plastyczne zajęcia pogłębią wiedzę z zakresu realizacji przedstawień teatralnych oraz okazją do wspólnej radosnej zabawy i twórczego spędzenia czasu.

Co będzie się działo:

 • uczestnicy spotkania przygotują „pudełkowe scenografie”
 • będą omawiane wykonane makiety
 • odegrają scenki z użyciem własnych makiet scenografii
 • zaprojektują oświetlenie dla scenografii (za pomocą latarek)

Zakup biletów on-line lub w kasie teatru w godz. 14.00-19.00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.

Scenografia to sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej oraz plastycznej oprawy przedstawień i filmów – wizualna oprawa widowiska teatralnego, filmowego, telewizyjnego, baletowego itd. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia. Najczęściej stanowi ją zabudowa sceny, składająca się ze zmiennych elementów malarskich, architektonicznych i świetlnych. Elementy te tworzą przestrzeń i tło dla akcji dramatu (filmu) lub występu scenicznego. Wykonuje się ją z lekkich materiałów, takich jak: drewno, dykta, płyta pilśniowa, płótno, tektura.

 

Rodzinne zwiedzanie teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii a także postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

 

Rodzinne zwiedzanie

 • 21 stycznia 2018 r., niedziela, godz. 9.00, 11.00, 13.00
 • Gdański Teatr Szekspirowski
 • ul. Bogusławskiego 1
 • Gdańsk
 • czas zwiedzania: 90 min
  Bilety:
 • 10 zł/osoba
 • dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

 

Rodzinne zwiedzanie_baner

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.