Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Muzyka i taniec w irlandzkim rytmie. I Bal Gdański w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Muzyka i taniec w irlandzkim rytmie. I Bal Gdański w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Grający zespół i tańczący ludzie

Nowatorskie widowisko artystyczne w irlandzkim rytmie, czyli zespół Carrantuohill wraz z formacją Salake, a po koncercie bal – tak interesująco można spędzić sobotę, 6 stycznia 2018 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

 

Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za muzykę, zdobywca złotej i platynowej płyty zespół Carrantuohill, wspólnie z wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim formacją Salake zaprezentują niezwykłe widowisko. Wydarzenie poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.

Carrantuohill

Carrantuohill
Fot. źródło: http://www.filharmonia.gda.pl

Carrantuohill to jeden z najlepszych zespołów muzyki celtyckiej w Europie. Grupa koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja). Zespół ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 14 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A. M. Jopek, S. Sojka, P. Kukiz, T. Szukalski, W. Karolak, K. Ścierański, U. Dudziak, A. Dymna). Carrantuohill jest laureatem Fryderyka w kategorii etno/folk. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.
 

SalakeSalake
Fot. źródło: http://www.filharmonia.gda.pl

Salake – niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni mistrzowie świata w tej dyscyplinie) pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego u boku bardzo doświadczonych muzyków. Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.

Po zakończeniu koncertu, około godz. 20.30, rozpocznie się Bal Gdański połączony z kolacją.

Karnety na bal w cenie 85 zł/osoba. Informacja o balu.

 

I Bal Gdański – w irlandzkim rytmie

  • 6 stycznia 2018 r., sobota, godz.19.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
  • Sala Koncertowa
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Bilety: 39-109 zł

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.