Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/99fe0e1c-ae8e-433c-ac73-8d0377ead42b.jpg W Gdańsku będą szkolić chirurgów z całego świata. Copernicus dołączył do prestiżowego AO Spine Center

W Gdańsku będą szkolić chirurgów z całego świata. Copernicus dołączył do prestiżowego AO Spine Center

Gołe plecy kobiety z zaznaczonym na czerwono kręgosłupem

AO Spine Center, które powstało w ramach spółki Copernicus, to pierwszy certyfikowany ośrodek szkolenia w zakresie chirurgii kręgosłupa w Polsce i drugi w Europie Wschodniej. Certyfikat został przyznany na trzy lata. Ośrodek będzie opracowywał standardy leczenia chorób kręgosłupa opierając się na wiedzy ortopedycznej i neurochirurgicznej.

 

Certyfikat jest dowodem uznania dla gdańskiej szkoły chirurgii kręgosłupa za jakość świadczonych usług w Polsce i na świecie. Oznacza też lepszą jakość leczenia. Do 31 marca 2021 r. będzie szkolić lekarzy z całego świata.

 

Ośrodek naukowo-badawczy

Centra AO Spine to międzynarodowa bardzo prestiżowa sieć szpitali, które zapewniają najwyższy, światowy standard szkoleń i edukacji z zakresu chirurgii kręgosłupa. Ośrodki te prowadzą krótkie i długoterminowe stypendia oraz uczestniczą w inicjatywach badawczych i edukacyjnych.

AO Spine to jednostka zajmująca się poprawą jakości usług medycznych świadczonych pacjentom z chorobami kręgosłupa poprzez edukację, badania, dokumentację i komunikację.

Obecnie AO Spine jest najdynamiczniej rozwijającą się jednostką fundacji AO, która liczy 6 tys. członków i 23 tys. współpracowników, chirurgów, badaczy i sprzymierzonych specjalistów kręgosłupa. AO Spine ustawicznie się rozwija, przez co poprawia jakość chirurgii kręgosłupa, dostarcza nowe programy naukowe, generuje nowe pomysły terapeutyczne i rozszerza zespół pasjonatów chirurgii kręgosłupa.

Dyrektorem programowym AO Spine Center w Gdańsku został dr hab. n. med. Rafał Pankowski (ortopeda) z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie współpracował z trzema instruktorami z Copernicusa prof. dr. hab. n. med. Wojciechem Klocem (kierowniki Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika), dr n. med. Markiem Rocławskim (ortopeda) i lek. Stanisławem Adamskim (neurochirurg).

AO Spine Center został nadany Copernicusowi od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2021 r. Lekarzom z całego świata będą przyznawane stypendia edukacyjne z zakresu chirurgii kręgosłupa ufundowane przez Fundację AO.

 

Co to za fundacja?

Fundacja AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen) została założona w 1958 r. przez szwajcarskich chirurgów (Maurice E. Müller, Robert Schneider, Hans Willenegger, and Martin Allgöwer). Jest medyczną organizacją non-profit prowadzoną przez międzynarodową grupę chirurgów specjalizujących się w leczeniu urazów i zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Prowadzi badania biomechaniczne nad gojeniem kości, w szczególności wpływem mechanicznego środowiska złamania kości na jego wzór gojenia.

Fundację AO zajmuje się  badaniami, rozwojem, edukacją, dokumentacją i sprawami międzynarodowymi.

Działa pięć regionów fundacji: Azja i Pacyfik, Europa i Południowa Afryka, Środkowy Wschód i Północna Afryka, Ameryka Łacińska oraz Ameryka Północna pod specjalistycznym wsparciem centrum AO w Szwajcarii. Struktura fundacji jest rozbudowana i składa się z czterech jednostek: AO TRAUMA, AOCMF, AO VET i od 2003 roku AO SPINE.

W 2010 r. członkowie AO Spine ustanowili program nauczania patologii i leczenia kręgosłupa i rozpoczęli tworzenie międzynarodowej sieci ośrodków referencyjnych do nauczania chirurgii kręgosłupa  AO Spine Centers.

AO Spine Center_certyfikat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.