Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Van Gogh w gdańskiej Oliwie. Wystawa filmowych obrazów

Van Gogh w gdańskiej Oliwie. Wystawa filmowych obrazów

Fot.facebook.com/pg/thebreakthrufilms

Kilkanaście obrazów i popiersie Vincenta van Gogha. Wyjątkowa wystawa „Twój Vincent" w Oliwskim Ratuszu Kultury.

 

Wystawa jest elementem promocji animowanego filmu „Loving Vincent/Twój Vincent“, który powstał w Gdańsku. Produkcję dzieła wsparł samorząd województwa pomorskiego.  

 

Filmowe obrazy

Dla całej produkcji artyści z całego świata stworzyli blisko 65 tysięcy obrazów. W Oliwskim Ratuszu Kultury wystawionych będzie 12 z nich. Prezentowane dzieła zostały namalowane przez pomorskich twórców. Wszystkie są wykonane techniką olejną, a dzięki umieszczeniu ich na drewnianej płycie i bez oprawy będą wyglądać jak autentyczne kadry z filmu. Obrazy pochodzą z różnych etapów powstawania filmu. Są więc początkowe szkice z projektowania scen oraz w pełni ukończone dzieła. Zwiedzający będą mogli również zobaczyć prezentację video, w której reżyserzy opowiedzą wyzwaniu, jakim była produkcja tak nowatorskiego filmu.

 

Być jak Vincent

Wystawa „Twój Vincent” to nie tylko obrazy, ale i warsztaty artystyczne. Dla blisko 700 uczniów przygotowana została szeroka oferta edukacyjna. Pod okiem malarzy młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w malarstwie. Będzie również okazja do rozmowy i wymiany poglądów. Podczas warsztatów malarz animator będzie na żywo malować obrazy van Gogha.

 

Twój Vincent

  • Oliwski ratusz Kultury
  • 4-17 grudnia 2017 r.
  • poniedziałek – piątek godz. 14.00-20.00
  • sobota – niedziela godz. 12.00-20.00
  • 5 grudnia 2017 r. wtorek, godz. 14.00-17.00
  • ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny. Wejście przez restaurację „Tu można marzyć”.

 

Szczegółowe informacje o wystawie na stronie Oliwskiego Ratusza Kultury.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.