Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Uwaga zwiedzający! Jedna z największych atrakcji turystycznych Gdańska jest nieczynna do odwołania

Uwaga zwiedzający! Jedna z największych atrakcji turystycznych Gdańska jest nieczynna do odwołania

Remont przedproża przed wejściem do Dworu Artusa

Z uwagi na trwające prace budowlane Muzeum Gdańska zamknęło Dwór Artusa. Warunki panujące we wnętrzu zabytkowego obiektu nie pozwalają turystom na jego zwiedzanie w ciszy i spokoju.

 

Przez ostatnie dwa tygodnie, czyli od czasu ogłoszenia informacji o remoncie sieni Domu Ekonomistów, do Dworu Artusa można było wchodzić przez dziedziniec od ul. Chlebnickiej. Muzealnicy podjęli jednak decyzję o zamknięciu obiektu.

– Skuwana jest posadzka w Domu Ekonomistów, a także rozpoczęto prace przy schodach przedproża od strony ul. Kramarskiej. Warunki panujące w Dworze Artusa nie pozwolą turystom w ciszy i spokoju zapoznać się z zabytkami tego obiektu. Jeśli w przeciągu najbliższego miesiąca prace nie będą prowadzone tak intensywnie, Dwór Artusa zostanie ponownie otwarty – informuje Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

 

Prace modernizacyjne w sieni Domu Ekonomistów potrwają do końca czerwca 2018 r. Związane są z realizacją projektu Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku, którego celem jest odrestaurowanie zabytków ul. Długiej i Długiego Targu. Jego wartość to 6,4 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Zobacz: Po komorze palowej i przedprożach przyszedł czas na sień Domu Ekonomistów. Co zmieni się po remoncie?

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.