Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Uwaga! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu. Rozpoczynają się badania archeologiczne

Uwaga! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu. Rozpoczynają się badania archeologiczne

Droga wojewódzka nr 515

Od 6 czerwca 2017 r. do końca roku zamknięta będzie ulica Odrodzenia w Dzierzgoniu. Sprawdź, którędy pojechać, aby uniknąć problemów.

 

Przed planowanym jesienią remontem drogi  nr 515 archeolodzy sprawdzą, co kryje dzierzgońska ziemia.

 

Zamknięta droga 515

Prace archeologiczne rozpoczną się 6 czerwca 2017 r. i potrwają do końca sierpnia. Droga będzie jednak zamknięta do końca roku. Objazd dla samochodów osobowych i poniżej 3,5 t został poprowadzony ulicami: Jagiełły, Limanowskiego i Przemysłową. Kierowcy pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 t będą musieli ominąć obszar prac archeologicznych trasą przez Mikołajki Pomorskie. W miejscowości Tropy Sztumskie trzeba będzie skręcić w drogę wojewódzką nr 517 do miejscowości Górki, potem drogą nr 522 do Mikołajek Pomorskich i dalej drogą powiatową przez Balewo do Dzierzgonia. Cała trasa została odpowiednio oznakowana.  

Mapa objazdów

Mapa objazdów w zwiazku z remontem drogi wojewódzkiej nr 515. Fot. mapy.google.pl

Zabytkowe piwnice

W 2016 r. doszło do zapadnięcia się części jezdni w ciągu ulicy drogi wojewódzkiej nr 515 w Dzierzgoniu. Okazało się, że pod jezdnią znajdują się stare piwnice. Przy odbudowie miasta po zniszczeniach II wojny światowej ulicę Odrodzenia wytyczono nie po śladzie starych ulic, ale przez zniszczoną zabudowę rynku. Piwnice budynków prowizorycznie zabezpieczono. Wieloletni wzmożony ruch ciężkich pojazdów doprowadził do katastrofy budowlanej.  Po zakończeniu prac archeologicznych rozpocznie się remont kilometra drogi nr 515, który ma potrwać do końca roku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.