Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia w 2017 r. 

Letnia przychodnia będzie otwarta tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.

 

Bezpłatnych porad podczas piątego wydarzenia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia udzielą pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

 

Co będzie się działo?

Od sobotniego przedpołudnia we wdzydzkim skansenie będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poddać się spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego). Radiolodzy wykonają badanie USG m.in.: tarczycy, wątroby, przepustowości żylnej kończyn dolnych. Pacjenci będą mogli skorzystać również z konsultacji pulmonologicznych i onkologicznych. Specjaliści udzielą też porad dietetyczno-żywieniowych. Chętni zapoznają się z ideą wolontariatu i skosztują lemoniady oraz zdrowych przekąsek. Przygotowano też specjalne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci pomalowanymi farbkami rękami stworzą logo Pomorskie dla Zdrowia.

Akcja ma na celu upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki zachorowania na nowotwory piersi i jelita grubego, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu,  rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

 

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku, w niedzielę, 22 lipca 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

 

Pomorskie dla Zdrowia podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego

  • 14-15 lipca 2018 r., sobota- niedziela, godz. 10.00-18.00
  • Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

 

Pomorskie dla Zdrowia_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.