Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Uratowali sarnę z kanału w centrum Gdańska. „Była wystraszona i zdezorientowana”

Uratowali sarnę z kanału w centrum Gdańska. „Była wystraszona i zdezorientowana”

Sarna w gdańskim kanale.Fot. mat. prasowe Straży Miejskiej w Gdańsku

Sarna pływała w śródmieściu, nieopodal Głównego Miasta w Gdańsku. Wysokie brzegi uniemożliwiały jej wyjście z wody. Na pomoc ruszyła straż miejska.

 

– Sarna świetnie radziła sobie w wodzie, ale gdyby nie zdołała wyjść na brzeg, na pewno utonęłaby z wycieńczenia i z wychłodzenia – powiedział portalowi Gdansk.pl Wojciech Siółkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku. – Była wystraszona i zdezorientowana.

 

 

Sarna trafiła do kanału 22 marca. Pierwsi zauważyli ja funkcjonariusze Straży Miejskiej. Zadzwonili po Straż Pożarną. Ratownicy ubrali specjalne kombinezony i weszli do wody. Sarna, nie rozumiejąc ich intencji, nie chciała dać się złapać. Trzeba było zapędzić zwierzę do miejsca, gdzie miałoby możliwość samodzielnego wyjścia na ląd. W końcu się udało, a cała i zdrowa pomknęła do lasu. Nie wiadomo jak dotarła do centrum miasta i dlaczego znalazła się w rzece.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.