Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Umiesz czytać mapy? Znasz się na topografii? Odnajdź punkty w terenie i dojdź do mety

Umiesz czytać mapy? Znasz się na topografii? Odnajdź punkty w terenie i dojdź do mety

Impreza na orientację. Fot. ©Depositphotos/cobalt88

20 maja 2017 r. piechurzy i rowerzyści zmierzą się z bagnami i wzgórzami okolic Przywidza. Startuje Kaszubska Włóczęga.

 

Imprezy na orientację na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych nie tylko na Kaszubach.

 

Kaszubska Włóczęga

Zawodnicy będą mogli wybrać osiem tras: sześć pieszych i dwie rowerowe. Szlaki przygotowane dla piechurów różnią się długością oraz stopniem trudności. Dla najmłodszych zawodników oraz całych rodzin została przygotowana najłatwiejsza i najkrótsza, licząca dziewięć kilometrów trasa „W dawnych czasach, w dawnych wiekach”. Będzie to raczej spacer z elementami imprezy na orientację. Trasa została tak zaprojektowana, aby można było ją przebyć nawet z wózkiem dziecięcym. Najdłuższy szlak liczyć będzie blisko dwadzieścia kilometrów. Trzeba będzie pokonać liczne wzgórza, wąwozy i bagna. Punkty kontrolne będą zlokalizowane w najbardziej nieoczywistych miejscach. Rowerzyści będą mogli wybrać trasę 50 lub blisko 100 kilometrową. Ta najdłuższa, o nazwie „Na ruinach dawnej chwały” jest przeznaczona dla doświadczonych kolarzy. Punkty kontrolne będą rozmieszczone w miejscach dobrze dostępnych dla rowerzystów i takich, które nie będą wymagały oddalania się od jednośladów.  

 

Wspólne ognisko

Tym, co wyróżnia Kaszubską Włóczęgę od innych imprez na orientację, jest wspólne ognisko. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy spotkają się wieczorem, na wielkim ognisku. Będą śpiewy przy gitarach, opowieści podróżnicze oraz wymiana doświadczeń turystycznych. Najlepszym zespołom zostaną wręczone nagrody. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie organizatorów Kaszubskiej Włóczęgi

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.