Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ultra przygoda w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto wygra TriCity Trail 2019?

Ultra przygoda w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto wygra TriCity Trail 2019?

Ludzie biegnący przez las

Już po raz piąty biegacze wystartują w niedzielę, 7 lipca 2019 r. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: 80, 47 i 21 km. Ponadto, będzie można wspomóc podopiecznych hospicjum.

 

TriCity Trail to jedna z największych imprez ultra rozgrywanych na północy naszego kraju. W 2018 r. przyciągnęła ponad 700 uczestników. Na razie zarejestrowało się 800 biegaczy, w tym. m.in. Rafał Kot ze Szczytna – drugi zawodnik tegorocznej edycji legendarnego Biegu Rzeźnika (pobiegnie na dystansie 80 km), a także Piotr Suchenia z Gdyni, zwycięzca ekstremalnych North Pole Marathon oraz Antarctic Ice Marathon (wystartuje w maratonie). Elektroniczne zapisy zakończone, ale rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

 

Ultramaratony

Ultramaratony rozgrywane w północnej części Polski cieszą się coraz większym zainteresowaniem i nic w tym dziwnego – tereny rozciągnięte wzdłuż Trójmiasta, Kaszub czy Warmii i Mazur są nie tylko atrakcyjne przyrodniczo, ale dają także możliwość sprawdzenia się na często mało znanych, czy wręcz dziewiczych ścieżkach.

 

Trzy dystanse

TriCity Trail to trzy trasy – 82 km, 48 km oraz 21 km. Meta każdej z nich będzie zlokalizowana w Wejherowie, gdzie jest też baza zawodów. Start – w zależności od trasy – dla najdłuższego biegu – w Gdańsku, dla maratonu – w Gdyni, a dla półmaratonu – w Wejherowie.

Najdłuższa trasa liczy 81,5 km. Przewyższenia wynoszą +1730/-1830 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to 13 godzin. Start odbędzie się o godz. 4.30 w Gdańsku (skraj ul. Harfowej).

TriCity Trail Maraton+ to dystans 47,5 km. Na zawodników, którzy zdecydują się na to wyzwanie czekają przewyższenia +1000/-1100 m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Start zaplanowano na godz. 7.30 w Gdyni (skraj ul. Appolina).

Trzecim dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, ze startem i metą w Wejherowie. Przewyższenia wynoszą tutaj +320/-320 m. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 (skraj lasu – okolice parkingu przy Cmentarzu Śmiechowskim – ul. Roszczynialskiego), a na przebiegnięcie 21,1 km będzie 3,5 godziny.

 

Sztafety, biegi dla dzieci i młodzieży

Podczas wydarzenia odbędzie się też rywalizacja sztafet. Czteroosobowe drużyny pokonają dystans 80 km+ podzielony na cztery odcinki: 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych. Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych biegaczach. Zawody dla dzieci i młodzieży TriCity Trail Junior odbędą się na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie parku miejskiego w Wejherowie. Początek rywalizacji młodych biegaczy o godz. 9.10.

 

Charytatywny bieg

Każdy zapisujący się do biegu, bez względu na dystans, może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny kosztuje 30 zł więcej od klasycznego. W zamian za pomoc podopieczni i przyjaciele hospicjum własnoręcznie przygotują dla biegaczy gliniane aniołki. Zebrane środki będą wykorzystane na stworzenie pierwszego w Polsce Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie w Gdańsku.

 

TriCity Trail

  • 7 lipca 2019 r., niedziela
  • Wejherowo

Zobacz: TriCity Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.