Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
UEFA Euro U 21. Już 23 czerwca ostatni mecz w Gdyni. Macedonia zmierzy się z Portugalią

UEFA Euro U 21. Już 23 czerwca ostatni mecz w Gdyni. Macedonia zmierzy się z Portugalią

Piłkarze

Portugalia, Macedonia, a może Hiszpania? Kto wygra grupę i awansuje do dalszych rozgrywek? Następcy Luisa Figo i Raula grają na stadionie miejskim w Gdyni.

 

Gdynia, Kielce, Lublin, Bydgoszcz, Tychy i Kraków. W tych miastach grają młodzi piłkarze. 

Kto zagra w Gdyni?

Na stadionie miejskim w Gdyni swoje mecze rozgrywają trzy drużyny. Hiszpania, Portugalia oraz Macedonia. Portugalczycy uważani są za kandydata do mistrzostwa Europy. Jako pierwsi ukończyli kwalifikacje, strzelając w eliminacjach 34 bramki. W drużynie występuje między innymi gwiazda grającego w Lidze Mistrzów FC Porto – Neves. Z kolei zespół Hiszpanii już czterokrotnie triumfował w młodzieżowych mistrzostwach. O tym czy pokonają sąsiadów z Portugali zadecyduje postawa takich gwiazd jak na przykład Deulofeu. Ostatnim zespołem, jaki gra na Pomorzu, jest debiutująca na tak wielkiej imprezie Macedonia.

Młode gwiazdy

Mistrzostwa Europy UEFA Euro U21, to obok mistrzostw seniorów najważniejszy piłkarski turniej na starym kontynencie. Rozgrywany jest, co cztery lata, w roku poprzedzającym mistrzostwa świata. Występuje w nim 11 zespołów wyłonionych w eliminacjach oraz gospodarz turnieju. Turniej jest niebywałą okazją do zobaczenia najlepszych piłkarzy młodego pokolenia. W drużynach grają zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1994 r. To prawdziwa kopalnia diamentów. Na turniejach U21 zostały odkryte takie gwiazdy europejskiego futbolu jak: Zinedine Zidane, Luis Figo, Petr Cech czy Andrea Pirlo.

Wszyscy na stadion

Wejściówki na wszystkie mecze można kupować przez system biletowy UEFA Euro U21. Bilety na stadion miejski w Gdyni są dostępne już od 15 zł. Łącznie na całe mistrzostwa dla kibiców przeznaczono ponad 300 tysięcy biletów.  

Harmonogram rozgrywek:

  • Macedonia – Portugalia 23 czerwca, godz. 20.45

 

W UEFA Euro U21 bierze udział 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Grupa A: Polska, Słowacja, Szwecja, Anglia; Grupa B: Portugalia, Serbia, Hiszpania, Macedonia; Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy. Finał turnieju zostanie rozegrany 30 czerwca na stadionie Cracovii w Krakowie.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.