Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tysiące uczestników w ponad 160 państwach. Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – zgłoszenia do 20 października 2017 r.

Tysiące uczestników w ponad 160 państwach. Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – zgłoszenia do 20 października 2017 r.

Szkolenie w crazy room w Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter w Gdańsku

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym? Zorganizuj wydarzenie i promuj rozwój gospodarczy swojego regionu. Zostań partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego 10. edycja odbędzie się 13-19 listopada 2017 r.

 

W ubiegłym roku w województwie pomorskim w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości wzięło udział 61 partnerów, którzy zorganizowali ponad 150 wydarzeń!

 

Jak zostać partnerem?

Partnerami mogą być instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, instytucje państwowe, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, szkoły lub osoby prywatne.

Warunkiem jest zorganizowanie minimum jednego wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2017 r. Musi ono tematycznie wiązać się z szeroko pojętą promocją przedsiębiorczości. Mogą to być np. szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki.

Każdy, to chce zorganizować wydarzenie, powinien zarejestrować się na ogólnopolskiej stronie internetowej Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Rejestracja będzie prowadzona do 20 października 2017 r.

 

Pięć prostych kroków

  1. Zorganizuj wydarzenie, którego celem będzie promocja przedsiębiorczości w regionie.
  2. Zarejestruj się na stronie internetowej Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i tam dodaj zaplanowane wydarzenie.
  3. Prześlij do regionalnego koordynatora (Łukasz Rokicki, Agencja Rozwoju Pomorza S.A., e-mail: lukasz.rokicki@arp.gda.pl) szczegółowe informacje dotyczące Twojego wydarzenia oraz logotyp swojej organizacji. Zostaną one zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu wydarzenia na Facebooku.
  4. Polub profil Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Pomorzu na Facebooku.
  5. Po wydarzeniu podziel się z organizatorami swoimi doświadczeniami. Relacje pojawią się na stronie internetowej oraz profilu wydarzenia na Facebooku.

 

Do pobrania: Przewodnik dla partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017 - logo

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa promująca świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie działań biznesowych wśród mieszkańców całego świata.

Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wydarzenia przez nie organizowane obejmują takie tematy jak: formalnoprawne aspekty zakładania działalności gospodarczej, pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności, zarządzanie przedsiębiorstwem czy współpraca nauki i biznesu.

Obecnie w inicjatywę włącza się ponad 160 państw na całym świecie. Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która stara się budować społeczność ludzi reprezentujących różne sektory i branże, a przede wszystkim chcących działać razem na rzecz zwiększania innowacyjności i przedsiębiorczości.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.