Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tysiąc przebadanych osób na plaży w Gdyni! Pomorskie dla Zdrowia

Tysiąc przebadanych osób na plaży w Gdyni! Pomorskie dla Zdrowia

Pomorskie dla Zdrowia na plaży w Gdyni

Podczas akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Szpitali Pomorskich przez 6 godzin na plaży w Gdyni dermatolodzy skonsultowali 200 osób, zaś badaniom m.in. krwi i ciśnienia poddało się 800 osób.

 

Podczas pięknej pogody w niedzielę, 30 lipca 2017 r. można było nie tylko korzystać z uroków plażowania, ale i zrobić coś dla swojego zdrowia. Lekarze dermatolodzy odpowiadali na liczne pytania i wątpliwości plażowiczów. U wielu badanych osób stwierdzono nieprawidłowości, które powinny zostać skonsultowane ze specjalistami.

 

Trudne pytania

Czy każdy może się opalać? Jak długo można korzystać z kąpieli słonecznych? Jak nie zachorować na czerniaka? Na te pytania można było uzyskać odpowiedzi podczas akcji Pomorskie dla Zdrowia. Pracownicy Szpitali Pomorskich zapraszali na  bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne, doradzali też, jak chronić skórę przed promieniowaniem UV. Bez konieczności rejestracji i czekania w długich kolejkach mieszkańcy i turyści mieli okazję zrobić badania diagnostyczne i sprawdzić, czy posiadane znamiona są niebezpieczne.

 

 

Jakie badania wykonano?

Podczas pikniku na gdyńskiej plaży można było m.in.: sprawdzić ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, cholesterolu, kwasu moczowego oraz określić współczynnik BMI. Były też szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy i pokazy ratownictwa medycznego oraz prezentacja programu „Wolontariat szpitalny” promujący ideę wolontariatu.  

 

Mobilne przychodnie

Do tej pory w czasie Pomorskie dla Zdrowia w letnich przychodniach we Wdzydzach Kiszewskich i na plaży w Brzeźnie przebadano 1375 osób. Dermatolodzy i onkolodzy u 35 osób stwierdzili nieprawidłowości i zalecili pilne konsultacje dermatologiczne i chirurgiczne

Celem akcji Pomorskie dla Zdrowia jest promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku na słońcu. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wspólnie ze swoimi szpitalami chce zachęcić mieszkańców, a także przebywających w czasie wakacji turystów, do regularnych badań, prawidłowej pielęgnacji skóry i ochrony przed czerniakiem.
 

Kolejna akcja Pomorskie dla Zdrowia będzie miała miejsce w niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. w Ustce.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.