Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tym razem oceniaj książki po okładce. Nowa zabawa dla czytelników gdańskiej biblioteki

Tym razem oceniaj książki po okładce. Nowa zabawa dla czytelników gdańskiej biblioteki

Oryginalna okładka książki (po lewej stronie) i jej wersja przygotowana przez bibliotekach WiMBP w Gdańsku (po prawej stronie zdjęcia). Zabawa nawiązuję do ogólnoświatowej akcji #BetweenArtandQuarantine, którą jakiś czas temu zainicjowały muzea (miłośnicy sztuki w domach odtwarzają sceny z dzieł sztuki). Fot. mat. prasowe WiMBP w Gdańsku.

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja, pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku zapraszają do foto zabawy. Chodzi o to, by własnymi siłami i przy pomocy tego, co mamy pod ręką, odtworzyć zdjęcie lub kompozycję znajdującą się na okładce naszej ulubionej książki. Za najlepsze prace można otrzymać nagrody!

 

Zabawa „Oceniaj książki po okładce!” jest elementem obchodów Tygodnia Bibliotek, który potrwa do 15 maja. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Dwie wersje okładek

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy wybrać jedną z książek, które posiadamy w domu, i zrobić zdjęcie okładce. Fotografię można zrobić każdym aparatem, jaki mamy pod ręką (telefon też się liczy!). A potem trzeba własnymi siłami i dostępnymi w domu środkami odtworzyć to, co znajduje się na okładce wybranego tytułu. Zdjęcia można wykonać bez wychodzenia w domu, zachowując zasady postepowania związane z obowiązującym stanem epidemii.

Obie fotografie (okładki i jej autorskiej wersji) trzeba wysłać na adres: promocja@wbpg.org.pl w tytule wpisując „Oceniaj książki po okładce”. Bibliotekarze na prace czekają do 15 maja. Autorzy najciekawszych interpretacji okładek mogą liczyć na zestaw bibliotecznych gadżetów.

Szczegóły zabawy i zasady ochrony danych osobowych na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.