Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Twoje dziecko lubi wodę? Chcesz, aby zdobyło umiejętności żeglarskie. Zgłoś je do Programu Edukacji Żeglarskiej Polsailng

Twoje dziecko lubi wodę? Chcesz, aby zdobyło umiejętności żeglarskie. Zgłoś je do Programu Edukacji Żeglarskiej Polsailng

Żaglówki z ludźmi na wodzie

Zajęcia sportowe dla najmłodszych, imprezy żeglarskie czy działania edukacyjno-promocyjne w szkołach to tylko niektóre z działań realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej Polsailng. Projekt trwa do 2 września 2017 r.

 

To już piąta edycja programu. Nauka żeglowania w klasie Optimist prowadzona była od początku, natomiast windsurfing dołączył do programu w 2015 r. Zasięg programu zwiększa się i co roku dołączają do niego nowe województwa i ośrodki.

– Program Polsailing 2017 to propozycja skierowana do dzieci, które nigdy wcześniej nie żeglowały, aby przybliżyć im walory naszej aktywności żeglarskiej, a jeśli już im się spodoba, pragniemy zachęcić dzieci i rodziców do kontynuacji żeglarskiej przygody w formie zarówno rekreacyjnej, jak i sportowej – wyjaśnia Maciej Szafran.

 

Kto i gdzie może wziąć udział?

Odbiorcami programu są uczniowie szkół podstawowych. Program jest realizowany w ośmiu ośrodkach w klasie Optimist (Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Pszczyna, Kraków) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W zajęciach bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat) i 50 w windsurfingu (9-12 lat). Zajęcia żeglarskie trwają od 26 czerwca do 2 września 2017 r.

Uczestnicy programu nauczą się podstaw żeglarstwa, zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

– Tegoroczna, nieco odmieniona formuła programu, nastawiona jest z jednej strony na kontynuację dotychczasowych działań, z drugiej na rozwój, a przede wszystkim dalszą współpracę z okręgowymi związkami żeglarskimi  i klubami w zakresie upowszechniania żeglarstwa – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.  – Kolejny ośrodek edukacji w klasie Optimist na Śląsku i uzupełnienie dotychczasowej oferty, bezpłatnej nauki żeglarstwa deskowego, o ośrodek w Poznaniu – oznaczają odpowiedź PZŻ na wcześniej zdefiniowane potrzeby. Działania promocyjne i dystrybucja sprzętu w liczbie ok. 250 żagli klasy Optimist, pozwoli nam dotrzeć z programem do kolejnych regionów – dodaje.

 

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej Polsailing jest największym w Polsce kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt składa się z: 

  • programu edukacji żeglarskiej – zajęć sportowych dla najmłodszych,
  • imprez żeglarskich (regionalne finały programu) oraz warsztaty edukacji żeglarskiej,
  • działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”,
  • szklenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów), 
  • dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

 

Zobacz: Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej

 

Program Edukacji Żeglarskiej_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.