Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Twój głos ma znaczenie. Ruszają konsultacje społeczne dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej

Twój głos ma znaczenie. Ruszają konsultacje społeczne dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej

Zalew Wiślany

Przekop przez Mierzeję Wiślaną, jeden z głównych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości, ma powstać w miejscowości Nowy Świat. Budowa ma rozpocząć się pod koniec roku. Szacowany koszt to 880 mln zł. Konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji rozpoczynają się 13 czerwca.

 

Dokumentacja inwestycji została udostępniona w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie przy ul. Dworcowej 60 (pokój nr 27)  oraz w Wydziale Spraw Terenowych przy ul. Wojska Polskiego 1 w Elblągu. Można się z nią zapoznać do 12 lipca 2018 r. Można też wystąpić o wgląd do dokumentów w formie elektronicznej pisząc na adres sekretariat.olsztyn@rdos.gov.pl.

 

Konsultacje potrwają miesiąc

Zarząd Województwa Pomorskiego w kwietniu negatywnie odniósł się do projektu budowy przekopu. Negatywna opinia została przesłana do Urzędu Morskiego w Gdyni i do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród zgłaszanych zastrzeżeń był m.in. brak uzasadnienia strategicznego i ekonomicznego dla budowy przekopu. Jak podkreśla marszałek Mieczysław Struk: „koszty budowy przekopu są niedoszacowane, natomiast potencjalne zyski bardzo mocno przeszacowane”. Również część mieszkańców Mierzei nie kryje obaw dotyczących rządowej inwestycji. – Podstawowym problemem jest to, że nikt z nami o przekopie nie chce rozmawiać – mówił burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat podczas spotkania z mieszkańcami i przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które odbyło się w maju w Krynicy Morskiej. – Strona rządowa ignoruje nasze zdanie. Tymczasem mieszkańcy mają wiele obaw dotyczących budowy, która wpłynie na nasze codzienne życie i funkcjonowanie całej społeczności — dodał Swat.

 

Powiedz urzędnikom, co myślisz o projekcie

– Udział w rozpoczynających się konsultacjach społecznych może być więc jedyną okazją, by zapoznać się ze szczegółami inwestycji, a także wyrazić swoją opinię. Do obu tych czynności gorąco zachęcam – podsumowuje Mieczysław Struk.Opinie na temat inwestycji mieszkańcy naszego regionu mogą składać do 12 lipca 2018 r. bezpośrednio w siedzibie RDOŚ w Olsztynie albo przesyłając ją pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat.olsztyn@rdos.gov.pl.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.