Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Trzy kolarskie dystanse i parada rodzinna. Amatorzy kolarstwa górskiego wystartują w  Krokowej

Trzy kolarskie dystanse i parada rodzinna. Amatorzy kolarstwa górskiego wystartują w Krokowej

Kolarze na stracie

Masz rower górski? Lubisz podziwiać piękne krajobrazy? Wyjątkowy wyścig w ramach Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych odbędzie się w Krokowej w sobotę, 1 lipca 2017 r.

 

– W Krokowej jeździ się świetnie, jesteśmy tu już od kilku lat. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe na początku wakacji właśnie tutaj, to taki ukłon w stronę tych, którzy wypoczywają nad morzem – mogą przyjechać, wystartować i wspólnie pobawić się na rowerach  – zaprasza Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

 

Trasy dla każdego

 

Trasa Maratonów Rowerowych Lang Team będzie wieść malowniczymi terenami leśnymi wokół Góry Zamkowej na tej samej rundzie powtarzanej 1-, 2- i 3-krotnie. Kolarze będą się poruszać głównie ścieżkami i drogami leśnymi. Trasa jest zróżnicowana technicznie – początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi niedługimi pojazdami i zjazdami. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów na fragmentach trasy może wystąpić błoto. 

Jak zawsze do pokonania będą dystanse – mini – 31 km, medio – 58 km, grand fondo – 85 km.

Z myślą o najmłodszych miłośnikach rowerów oraz dla ich rodziców przygotowano paradę rodzinną, na której dystans wynosi 8 km.

 

– Koniecznie trzeba u nas zobaczyć kompleks pałacowo-parkowy w Krokowej, XIV-wieczny zespół klasztorny w Żarnowcu, pałac w Kłaninie, dwór w Prusewie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko-niemiecką – chwali walory wójt gminy Henryk Doering. – Gmina Krokowa to również piękna i chroniona przyroda. Jest tu wiele miejsc wyjątkowo uroczych w skali kraju – zachęca kolarzy.

Zapisy poprzez stronę Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe lub na miejscu, w biurze zawodów. Biuro znajdujące się przy ul. Zamkowej będzie czynne 30 czerwca w godz. 16.00-19.00 oraz w 1 lipca od godz. 8.00. Parkingi dla aut przygotowano przy ulicy Wejherowskiej, prysznice w szkole podstawowej przy ulicy Szkolnej 6.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.