Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Trwaja prace nad trasą EuroVelo 10/13 na zachodzie województwa

Trwaja prace nad trasą EuroVelo 10/13 na zachodzie województwa

Teren gminy Ustka jest miejscem, w którym nastąpi połączenie  trasy EuroVelo 10/13 miedzy województwami pomorskim i zachodniopomorskim. Budowa trasy rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 203 niedługo zostanie zakończona i do samej granicy województw pozostanie jedynie wykonanie przez gminę ponadkilometrowego odcinka na dawnym nasypie kolejowym.


Planowane połączenie trasy EV10/13 przy DW 203 z odcinkiem po dawnym nasypie kolejowym, fot. DT

Całość inwestycji wzdłuż drogi wojewódzkiej realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i obejmuje 12 kilometrowy odcinek sięgający aż do mostu na Słupi w Ustce. Odcinek ten doskonale wkomponuje się w przebieg  trasy Eurovelo 10/13 i  powiąże zadania inwestycyjne realizowane przez gminę Ustka i miasto Ustka w ramach przedsięwzięcia Pomorskie Trasy Rowerowe.  

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco na stronie www.ptr.pomorskie.eu lub na naszym facebooku (link do profilu). 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.