Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Trwają prace na odcinkach Pomorskich Tras Rowerowych

Trwają prace na odcinkach Pomorskich Tras Rowerowych

 

Obecnie realizowanych jest klika kluczowych odcinków tras EuroVelo10/13, R10 oraz EuroVelo 9/ Wiślana Trasa Rowerowa.

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco na stronie www.ptr.pomorskie.eu lub na naszym facebooku

Gmina Władysławowo realizuje drugi z trzech etapów budowy trasy R10. Jest to ość do trasy EuroVelo10/13. Docelowo cały, ponad 15 km odcinek trasy będący ością trasy EuroVelo10/13 będzie wykonany w znacznej większości w technologii asfaltu / masy bitumicznej.

    

Gmina Hel jest na finiszu prac swoje ponad 7 km odcinka trasy R10. Całość trasy wykonane jest w technologii HanseVia. Trasa ma być oddana do użytku przed majówką 2020.

    

Gmina Cedry Wielkie jest już gotowa i zaprasza turystów rowerowych jak i wycieczkowiczów na przejażdżki rowerowe po trasach EuroVelo 9/Wiślana Trasa Rowerowa i R9 przez miejscowości Błotnik, Cedry Wielkie czy Giemlice. Dwa gotowe miejsca odpoczynku rowerzysty, ponad 7 km drogi rowerowej asfaltowej na koronie wały rzeki Wisły (ponad 8 m wysokości), oraz drogi rowerowe asfaltowe w Gminie, to już teraz czeka na rowerzystów.

    

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.