Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f6446690-12d2-406e-82b5-ded418cc8f23.jpg Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne. Najciekawsze projekty mają szansę zyskać 5 tys. złotych

Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne. Najciekawsze projekty mają szansę zyskać 5 tys. złotych

Głosowanie na projekty trwa do niedzieli, 14 lipca 2019 r.

Do 14 lipca 2019 r. Pomorzanie mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy". W województwie pomorskim szansę na wsparcie mają Fundacja Gdyński Most Nadziei, Stowarzyszenie Magnolia oraz Związek Stowarzyszeń Bank Żywności W Trójmieście.

 

Konkurs na najbardziej popularne projekty społeczne organizuje Fundacja Tesco. To już szósta edycja programu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego.

 

Wybierz jedną z trzech inicjatyw

W Pomorskiem o wsparcie konkurują trzy inicjatywy. Najlepsza z nich dostanie 5 tys. zł, a kolejne 3 lub tysiąc zł. W głosowaniu biorą udział: inicjatywa Dzień dla Zdrowia Fundacji Gdyński Most Nadziei, projekt Dom dla Jeża zgłoszony przez Stowarzyszenie Magnolia oraz projekt Ziołowo mi – stwórz z nami ziołowy ogród społeczny, który chce zrealizować Związek Stowarzyszeń Bank Żywności W Trójmieście.

Głosowanie trwa do 14 lipca, a udział w nim mogą wziąć klienci sklepów Tesco. Razem z paragonem otrzymują specjalny żeton, który trzeba wrzucić do właściwej urny w markecie. Aktualne wyniki głosowania na stronie Decydujesz, pomagamy.

 

Jakie projekty biorą udział w konkursie?

  • Dzień dla Zdrowia (Fundacja Gdyński Most Nadziei) to zaproszenie dla mieszkańców Gdyni, jak i wszystkich zainteresowanych. Podczas wykładów uczestnicy dowiedzą się co oznacza dobry sen i jak spać by się wyspać. Przekonają się, jak muzyka wpływa na samopoczucie. Dietetyk podpowie, jak wzmacniać odporność przez cały rok. Wizażystka wykona profesjonalny makijaż każdej chętnej pani. Na warsztatach wykonamy naturalny krem to twarzy oraz własnoręcznie stworzymy las w słoiku.
  • Dom dla Jeża (Stowarzyszenie Magnolia) to projekt budowania domków dla jeży – każdy, komu los jeża nie jest obojętny może uczestniczyć w projekcie. Każdego roku populacja jeży w Polsce się kurczy. Fundacja chce stworzyć dom nawet dla 250 małych jeżyków.
  • Ziołowo mi (Związek Stowarzyszeń Bank Żywności W Trójmieście) to cykl warsztatów kulinarnych, edukacyjnych i ogrodniczych, podczas których uczestnicy nauczą się korzystać z ukrytej mocy roślin. Przygotują pełne aromatu i smaku potrawy oraz odkryją inne sposoby wykorzystania ziół w codziennym życiu, nie tylko w kuchni. Uczestnicy założą razem otwartą hodowlę ziół w gdyńskich ogrodach społecznych.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.