Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Trolejbus hitem niedzieli. Działo się i w Gdyni, i w Cedrach Wielkich. DOFE w Pomorskiem zakończone

Trolejbus hitem niedzieli. Działo się i w Gdyni, i w Cedrach Wielkich. DOFE w Pomorskiem zakończone

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PKT Gdynia.

To był dzień pełen wrażeń. Na wydarzenia czwartego, ostatniego z tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich przyszły tłumy mieszkańców.

 

Na Żuławach Wiślanych i w Gdyni. Wszędzie tam przygotowano liczne atrakcje dla młodszych i starszych.

 

 Trolejbusem do zajezdni

Setki ludzi odwiedziły zajezdnię trolejbusową Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni. Chętnych do udziału w licznych konkursach było tak wielu, że do stanowisk konkursowych tworzyły się kolejki. Nie brakowało również chętnych do śpiewania piosenek o trolejbusach. Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się nowa wersja piosenki „Autobus czerwony”, jednak po gdyńsku brzmiała ona o wiele lepiej – „trolejbus niebieski przez ulice mojej Gdyni mknie”. Równie wielkim zainteresowaniem cieszyła się gra miejska. Często okazywało się, że uczestnicy zabawy zakładali pantograf równie sprawnie jak wieloletni pracownicy PKT.

 

Na Żuławach na sportowo

W gminie Cedry Wielkie na uczestników DOFE czekały wyzwania sportowe. W siłowni pod chmurką można było nie tylko porozmawiać z profesjonalnym trenerem fitness, ale również spróbować własnych sił w sportowej rywalizacji. Dla chętnych przygotowano  intensywne zajęcia na urządzeniach. Były też zabawy dla dzieci. Najmłodsi przy okazji dowiedzieli się jak ważne jest drugie śniadanie i jakie jedzenie warto zabierać do szkoły, żeby mieć dużo energii.

W ciągu czterech dni w ramach święta funduszy europejskich w regionie zorganizowanych zostało kilkadziesiąt imprez. 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.