Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tramwaj Zwany Pożądaniem. Edukacja dotycząca HIV dla młodych

Tramwaj Zwany Pożądaniem. Edukacja dotycząca HIV dla młodych

Wolontariusze przed tramwajem.

Gry, konkursy i zabawa przy muzyce. W ten sposób studenci medycyny chcą edukować młodych ludzi w zakresie bezpiecznych zachowań seksualnych, profilaktyki HIV i AIDS. Bezpłatny przejazd oznakowanym tramwajem w Gdańsku, w sobotę, 20 maja 2017 r.

 

Tramwaj Zwany Pożądaniem to kampania organizowana gdański oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

 

W gdańskim tramwaju

Specjalny tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża PKM – Siedlce – Strzyża. Z przystanku Abrahama odjedzie o godz. 17.30. 18.40 i 19.50. Przez cały wieczór za darmo będzie woził pasażerów w okolice gdańskich klubów i na koncerty organizowane w ramach Medykaliów. W czasie przejazdu 20 studentek i studentów medycyny będzie rozmawiać z młodymi pasażerami na temat bezpiecznego seksu oraz profilaktyki zakażeń wirusem HIV. Wolontariusze będą informować o tym, gdzie i jak można wykonać bezpłatne badania na obecność wirusa HIV oraz udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. Każdy pasażer otrzyma ulotki informacyjne, prezerwatywy i gadżety związane z akcją.

 

Edukacja w luźnej atmosferze

Wnętrze tramwaju będzie przypominać miejsce imprezy, w której każdy może wziąć udział. O muzykę zadba DJ, a organizatorzy przygotowali gry towarzyskie i konkursy z nagrodami. Chcą w luźnej atmosferze i bez skrępowania rozmawiać o chorobach przenoszonych drogą płciową oraz jak się przed nimi uchronić. W ten sposób studenci medycyny starają się podnieść poziom świadomości społecznej na temat HIV. Najważniejsze, aby jak najwięcej osób zdało sobie sprawę, że nie jest to choroba tropikalna, nie dotyczy tylko krajów biednych i rozwijających się, lecz jest w każdym mieście w Polsce i może dotyczyć nas wszystkich.

 

Czy na pewno wiesz wszystko o HIV?

Tramwaj Zwany Pożądaniem to projekt organizowany, już po raz szósty, przed młodych ludzi i dla młodych ludzi. Jest odpowiedzią na stale zwiększającą się w Polsce liczbę osób zakażonych HIV, czyli ludzkim wirusem upośledzenia odporności. Problem najczęściej dotyka tych, którzy nie zawsze pamiętają o podstawach profilaktyki. Według danych organizacji pozarządowych od 50 do 70 procent seropozytywnych Polaków nie zdaje sobie sprawy, że jest nosicielem wirusa HIV. Jest to największy odsetek w Unii Europejskiej, 60 procent zakażonych w Polsce, to osoby w wieku 25-48 lat.

 

Szósta edycja ogólnopolskiej kampanii pn. Tramwaj Zwany Pożądaniem jest organizowana przez gdański oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem akcji jest edukacja w zakresie: profilaktyki zakażeń chorób przenoszonych drogą płciową, w szczególności zakażeń HIV, bezpiecznych kontaktów seksualnych, tolerancji dla osób zakażonych wirusem i chorych na AIDS oraz integracji społeczeństwa studenckiego. W wybrane weekendy na najbardziej uczęszczanych przez młodych ludzi trasach w 10 miastach Polski kursować będą roztańczone tramwaje i autobusy, w których przyszli lekarze udzielą informacji o chorobach przenoszonych drogą płciową. W akcji biorą udział m.in: Warszawa, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Katowice i Kraków.

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.