Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tomasz Kloskowski z tytułem Lidera z powołania w biznesie i zarządzaniu. Kto i za co przyznał to wyróżnienie?

Tomasz Kloskowski z tytułem Lidera z powołania w biznesie i zarządzaniu. Kto i za co przyznał to wyróżnienie?

Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Polsko-angielski Magazyn „Why Story" przyznał prezesowi Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Tomaszowi Kloskowskiemu tytuł Lidera z powołania w biznesie i zarządzaniu. Oznacza to, że prezes jest charyzmatycznym przywódcą.

 

Plebiscyt jest organizowany pod patronatem Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, International Coach Federation Poland i Europejskiego Klubu Biznesu.

 

Czym charakteryzuje się lider?

Przede wszystkim dba o rozwój pracowników, nie tylko realizację celów zawodowych, ale także zadowolenie całego zespołu z atmosfery pracy. Wspiera też kwestie ekologiczne, kulturę, sztukę, sport oraz działania charytatywne. Integruje różne środowiska w celu podjęcia dalszych działań na polu gospodarczym oraz społecznym. – To wyjątkowo miłe wyróżnienie, tym bardziej ważne, bo kapituła zauważyła moje zaangażowanie w budowanie firmy, która jest dobrze postrzegana – tłumaczy Tomasz Kloskowski. Wcześniej prezes portu odebrał nominację do tytułu Lider z powołania. Wyboru laureata dokonała kapituła. W jej skład weszli m.in. przedstawiciele mediów, samorządu i biznesu.

 

Wyróżnienia w kilku kategoriach

Tytuły zostają przyznawane w biznesie i zarządzaniu, rozwoju lokalnym i regionalnym, nauce i edukacji, medycynie, innowacjach, sporcie i turystyce, sztuce. Doceniono też Lidera społecznego. Uroczyste wręczenie odbędzie się podczas Międzynarodowego Kongresu Lider z powołania w Rzeszowie 26-27 września. Wśród nominowanych i nagrodzonych w latach poprzednich byli samorządowcy m.in. marszałkowie województw mazowieckiego – Adam Struzik i lubuskiego – Elżbieta Polak, prezydenci Gdyni – Wojciech Szczurek, Krakowa – Jacek Majchrowski i Gliwic – Zygmunt Frankiewicz.  W gronie docenionych znaleźli się też: Jerzy Owsiak, Anna Dymna, Michał Żebrowski i Emilian Kamiński, a także rektorzy uczelni, dyrektorzy, prezesi oraz założyciele prestiżowych instytucji i trenerzy kadry polskiej. 

Celem programu Lider z powołania jest wyłonienie i nagrodzenie zaangażowanych oraz charyzmatycznych menadżerów, liderów w różnorodnych dziedzinach: kulturze i sztuce, sporcie, gospodarce, na polu społecznym w celu promowania pozytywnych postaw oraz rozwoju synergii reprezentowanych środowisk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.