Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
To wielka szansa dla przemysłu stoczniowego. Dofinansowanie udziału w prestiżowych targach stoczniowych w Niemczech

To wielka szansa dla przemysłu stoczniowego. Dofinansowanie udziału w prestiżowych targach stoczniowych w Niemczech

Fot. mat. prasowe ARP

Targi SMM w Hamburgu to największe światowe wydarzenie w branży stoczniowej. Prezentuje się na nich kilka tysięcy wystawców. Zainteresowane firmy z Pomorza mogą uzyskać dofinansowanie z Agencji Rozwoju Pomorza. Zgłoszenia – do 6 lipca 2018 r.

 

Udział pomorskich firm w hamburskich targach jest organizowany w ramach projektu Pomorskiego Brokera Eksportowego. Targi odbędą się od 4 do 7 września 2018 r.

 

Najważniejsze takie targi

Odbywające się co dwa lata w Hamburgu targi budowy i wyposażenia statków, maszyn i technologii morskich to największa i najbardziej prestiżowa impreza przemysłu okrętowego. Przyciągają ponad dwa tysiące wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających. Prezentowane są nie tylko najnowsze osiągnięcia stoczni z całego świata. Swoją ofertę przedstawiają również porty i przedsiębiorstwa żeglugowe. Równolegle organizowane są liczne kongresy i dyskusje.

 

Pomorskie wystawia się razem

W ramach projektu Pomorskiego Brokera Eksportowego Agencja Rozwoju Pomorza organizuje wspólny wyjazd pomorskich firm do Hamburga. Firmy z naszego regionu będą zajmować jedno duże stoisko pod godłem województwa pomorskiego. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie udziału w targach. ARP pokryje wydatki związane z opłatami targowymi czy zakwaterowaniem i przejazdami. Koszt udziału jednego przedsiębiorcy na targach SMM w Hamburgu szacowany jest na prawie 20 tys. zł, ale dzięki dofinansowaniu, jedyny koszt, jakie poniosą pomorskie firmy, to około 6 tys.

 

Wnioski o dofinansowanie udziału w targach należy składać na stronie internetowej Pomorskiego Brokera Eksportowego. Tam też znajdują się wszelkie niezbędne wnioski i informacje dodatkowe. Termin zgłoszeń upływa 6 lipca 2018 r.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.