Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/80da5e88-7783-4f21-99e4-c99c710bbfd8.jpg To będzie najważniejsze kolejowe wydarzenie roku. Rozpoczynają się targi Trako 2019

To będzie najważniejsze kolejowe wydarzenie roku. Rozpoczynają się targi Trako 2019

Targi Trako 2017

Setki wystawców z całego świata i spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Do tego wystawa najnowszego taboru kolejowego. 24 września 2019 r. w gdańskim AmberExpo rozpoczynają się kolejowe targi Trako 2019. Potrwają cztery dni.

 

Trzy pierwsze dni przeznaczone są dla gości branżowych. Osoby nie związane z koleją mogą odwiedzić targi w piątek, 27 września 2019 r.

 

Wystawcy z całego świata

Co dwa lata do Gdańska zjeżdżają przedstawiciele branży kolejowej. Targi Trako to drugie, po berlińskich targach Innotrans, największe kolejowe wydarzenie w Europie. W tym roku wystawców będzie ponad 700 i przyjadą z 30 krajów świata. Łączna powierzchnia wystawowa to aż 30 tys. mkw. oraz kilometr torów. – To, że targi Trako odbywają się na Pomorzu to nie przypadek. To wydarzenie idealnie wpisuje się w kolejową rewolucję, jaką przeżywa nasz region. Pomorzanie najchętniej w Polsce jeżdżą pociągami i przewozimy już ponad 57 mln osób rocznie – podkreśla Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Modernizujemy nie tylko linie kolejowe, ale również kupujemy nowoczesny tabor. Takie właśnie spotkania są doskonałą okazją do prezentacji naszych osiągnięć oraz do dyskusji na temat dalszych planów rozwoju transportu kolejowego – dodaje.

 

Kolej to praca z przyszłością

Po rad drugi w historii targów zorganizowany zostanie Dzień Kariery. Pracodawcy z branży kolejowej i transportowej zaprezentują szeroką ofertę stażów, praktyk oraz konkretne oferty pracy. Odwiedzający AmberExpo będą mogli porozmawiać z ewentualnymi pracodawcami, poznać charakter pracy czy też dowiedzieć się o dalszych możliwościach rozwoju zawodowego. – Jestem przekonany, że te rozmowy z praktykami branży transportowej będą bardzo pomocne dla młodzieży czy to przy wyborze kierunku studiów, czy szkoleń – zaprasza Ryszard Świlski. Dzień Kariery odbędzie się 27 września. Wstęp jest bezpłatny, niezbędna jest jednak wcześniejsza rejestracja.

 

Pociągi i tramwaje

Najbardziej widoczną ekspozycję na targach stanowi wystawa taboru. W tym roku prezentowany będzie zarówno tabor kolejowy, jak i tramwajowy. Na specjalnie ułożonych w ciągu ulicy Żaglowej fragmentach torów ustawione będą między innymi tramwaj Stadler, który jeździ w czeskiej Ostrawie oraz pochodzący z zakładów Pesa Bydgoszcz Twist, budowany dla Gorzowa Wielkopolskiego. Tabor kolejowy ustawiony będzie na torach stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Zobaczyć będzie można między innymi nowe składy elektryczne Flirt dla Kolei Mazowieckich oraz lokomotywę Griffin dla PKP Intercity z nowosądeckiego Newagu.  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.