Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Tłumy na badaniach w centrum Słupska. „Takich akcji będzie więcej”

Tłumy na badaniach w centrum Słupska. „Takich akcji będzie więcej”

Badania diagnostyczne w Słupsku. Fot. mat. prasowe Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia około 300 osób przebadano w specjalnym namiocie przy al. Wojska Polskiego w Słupsku. Badania profilaktyczne przeprowadzali medycy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

 

Na całym świecie Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. W praktyczny sposób uczcili go medycy ze Słupska. W namiocie postawionym w centrum miasta każdy mógł przeprowadzić wiele badań, w tym pomiary ciśnienia tętniczego krwi czy stężenia glukozy.

 

Uwaga na cukrzycę

Na cukrzycę w Polsce choruje ponad 3 mln osób, z czego duża część nawet o tym nie wie. Mieszkańcy mieli  więc okazję dowiedzieć się, czy mają hiperglikemię, ewentualnie cukrzycę. To poważna choroba, którą należy jak najszybciej zdiagnozować i leczyć.  Podobnie jest z nadciśnieniem tętniczym. Wiele osób sporadycznie mierzy sobie ciśnienie krwi, a brak szybkiej diagnozy choroby może doprowadzić do poważnych powikłań.

 

Profilaktyka przede wszystkim

W namiocie udzielono też porad dietetycznych, instrukcji zdrowotnych oraz rozdawano materiały edukacyjne. Pracownicy szpitala zachęcali również mieszkanki Słupska do skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi, a także badań cytologicznych w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Akcja cieszyła się powodzeniem wśród przechodniów. Wszystkie badanie były przeprowadzone za darmo i jak oceniają organizatorzy, skorzystało z nich ok. 300 osób. Pracownicy szpitala w Słupsku zapowiadają, że podobne akcje będą organizować w przyszłości.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.