Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f4796541-7e31-48ab-bae4-320dff95a7aa.jpg Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Reset”

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Reset”

Scena ze spektaklu „Reset"

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże. W środę, 15 sierpnia 2018 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentowany zostanie spektakl „Reset" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

 

Celem programu jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami mają być przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach programu do grudnia 2018 r. Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Rozsmakuj się w teatrze. Jest to cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spektaklach powinny kontaktować się z koordynatorem projektu telefonicznie: 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.
Logo Kultura dostępna

 

 

*  *  *

 

„Reset”

Kiedyś były bliskimi koleżankami z uczelni. Potem każda poszła swoją drogą, bliskie niegdyś więzi osłabły. Dziś, po latach, spotykają się by wesprzeć świeżą wdowę, a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami. Szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich. Co zyskały, co straciły, jak bardzo życie w orbicie drugiego człowieka wpłynęło na ich własny los. Wszystkie zostały obdarzone wolną wolą, moralnością, uczuciami i empatią. Czy z nich skorzystały? Co pozostało, jeśli całkowicie i wbrew rozsądkowi poświęciły swoje życie dla kogoś? Cztery fantastyczne kobiety w obliczu utraty sensu życia podejmują ryzykowną grę, ujawniając skrywane dotąd tajemnice narażają się na utratę czegoś więcej niż dotychczasowego status quo. Czy było warto?

 

  • 15 sierpnia 2018 r., środa, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Autorka sztuki: Alma De Groen
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenografia, kostiumy, światła: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
Asystent kostiumograf: Małgorzata Mech
Muzyka: Piotr Łabonarski
Asystent reżysera: Anna Kociarz
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

 

W spektaklu występują:

  • Joanna Kreft-Baka – Meridee Hobbes
  • Ewa Jendrzejewska – Judith More
  • Małgorzata Oracz – Lydia Renfrew
  • Anna Kociarz – Hester Sherwood
Plakat Reset

 

 

*  *  *

 

Warsztaty do spektaklu „Reset”

Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębiać będą tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Wspólne improwizacje będą punktem wyjścia do zastanowienia się nad granicami poświęcenia w kontaktach damsko-męskich. Oprócz tworzenia scen organizatorzy zaplanowali też dyskusję o sposobach budowania relacji.

Warsztat odbędzie się w Czarnej Sali w Gdańsku w poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r. o godz. 19.00. Zajęcia poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas ich trwania wyniesie około 2 godz. Warsztat przystosowany będzie dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.