Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Teatr Szekspirowski przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dostał za to nagrodę

Teatr Szekspirowski przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dostał za to nagrodę

Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Fot. Dominik Sadowski

Gdański Teatr Szekspirowski został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Lider Dostępności 2018 organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich.

 

Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie, 9 maja 2018 r. z okazji Europejskiego Dnia Walki
z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który przypadał 5 maja.

 

Likwiduje ograniczenia w życiu społecznym

Gdański Teatr Szekspirowski otrzymał wyróżnienie w kategorii obiekt usługowy. Doceniono nie tylko przystosowanie budynku teatru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale również szeroko zakrojoną działalność teatru na rzecz biernego i czynnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym oraz stwarzanie im możliwości realizacji w życiu zawodowym.

W uzasadnienia jury czytamy: „za konsekwentną politykę dostosowania budynku teatru do potrzeb wszystkich użytkowników oraz działania zmierzające do aktywacji i integracji różnych grup społecznych poprzez zajęcia artystyczne”.

Wyróżnieni w konkursie z parą prezydencką. Fot. Marta Kuśmierz/Cegiełka

Wyróżnieni w konkursie z parą prezydencką. Fot. Marta Kuśmierz/Cegiełka

 

O konkursie

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny Lider Dostępności nagradza obiekty, przestrzenie publiczne, instytucje i samorządy oraz architektów i urbanistów za szczególne zaangażowanie w realizację idei dostępności dla osób niepełnosprawnych. Celem konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni dla wszystkich użytkowników. Nagrody przyznawane są przez jury konkursu w następujących kategoriach: samorząd, przestrzeń publiczna, sieć placówek, obiekt usługowy, obiekt mieszkalny, obiekt zabytkowy, architekt/urbanista oraz Grand Prix – nagroda specjalna, przyznawana przez kapitułę dla wyróżniającej się firmy lub instytucji (niezależnie od kategorii).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.