Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR – Łódź 2017

Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR – Łódź 2017

W dniach 17-19 marca 2017 w hali Expo – Łódź odbyła się XXIII edycja targów – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. W imprezie targowej wzięło udział ponad 120 wystawców , którzy zaprezentowali propozycje spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Konkursy z nagrodami, spotkania z podróżnikami, warsztaty oraz gry i quizy targowe, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy i wystawcy podczas trzech dni targowych. Równolegle w czasie targów odbyły się I Dni Urody i Estetyki Pure Beauty oraz Konkurs Producentów Żywności.
Na odwiedzających czekały specjalne propozycje z ofertami zagranicznych podróży,  można było znaleźć również wiele ofert dla fanów turystyki krajowej, amatorów wczasów pod gruszą, a także nauczycieli poszukujących propozycji na zielone szkoły. 
O dobrą zabawę i nastrój odwiedzających organizatorzy zadbali przygotowując również bardzo bogaty program imprez towarzyszących. Liczne spotkania, warsztaty, pokazy tańca, występy zespołów ludowych czy opowieści o przygodach nieustraszonych globtroterów, to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać goście targowi. Wystawcy prześcigali się w pomysłach na urozmaicenie stoiska, aby jak efektowniej zaprezentować swój region lub organizację.
Niemalże przy każdej ekspozycji poza standardowymi ulotkami, mapami, folderami na uczestników targów czekały najróżniejsze niespodzianki od słodyczy i regionalnych smakołyków począwszy po różnego rodzaju nagrody w konkursach, quizach czy rywalizacjach. 

Województwo pomorskie reprezentowane było silną i liczną grupą składającą się z przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych, muzeów i parków kulturowych oraz Urzędu Marszałkowskiego. Całość ekspozycji i związanych z tym działań nadzorowana była przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Motywem przewodnim ekspozycji było możliwie aktywne i bezpośrednie przedstawienie atrakcji regionu pomorskiego. Dużym walorem stoiska były pomorskie trasy rowerowe, dziedzictwo kulturowe Kaszub, Kociewia i Pobrzeża Słowińskiego, łebskiej kulinarne przysmaki oraz ofertę aglomeracji trójmiejskiej. Całość ekspozycji przygotowana była w formie warsztatów i aktywnego angażowania odwiedzających po to, by jak najdłużej „zatrzymać” ich na Pomorzu.
W efekcie Pomorskie otrzymało od Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Łódzkich – Wyróżnienie za najciekawsze atrakcje dla dzieci.   

Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur to wyjątkowe przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym. Daje możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski i Europy, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Stanowią doskonałą okazję do promocji Pomorskiego oraz utrwalenia jego wizerunku jako atrakcyjnej destynacji turystycznej przyjaznej dla turystów i oferującej usługi na poziomie europejskim. 
 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.